Депутати врятували солдат ВВ від розлюченого натовпу

  Вночі ж дві тисячі активістів влаштували штовханину на  Богдана Хмельницького, аби не випустити з Євромайдану полонених солдатів Внутрішніх військ. Частина активістів вимагала негайного самосуду над строковиками. Узявши один одного попід руки, євромайданівці співають гімн. Блокують проїзд автобуса.

  Зорян Шкіряк, активіст: «В автобусі знаходяться солдати, бійці Внутрішніх справ, солдати строкової служби, яких ми зараз намагаємося вивезти за периметр Майдану».

  Солдати добровільно здалися у полон у четвер вранці.

  Протестувальник: «Поки наші хлопці з СІЗО сюди не прийдуть - ми їх буде годувати, любити і поважати, але вони будуть тута на Майдані». 

  Між тими, хто хоче відпустити полонених силовиків і тими, хто бажає лишити бранців на Майдані, виникає штовханина. Дехто закликає до самосуду над солдатами.

  Ігор Мірошниченко, народний депутат, ВО «Свобода»: «Сьогодні ці люди бачили сотні смертей і вони готові вчинити самосуд над кожним хто стояв по той бік барикади, але штука в тому, що вони не мали ніякої зброї - їх використовували живим щитом. І ми хочемо показати, що ми гарантуємо їм безпеку».

  Радикальні активісти  у вмовляння депутатів не вірять - б’ють в автобусі скло і ріжуть колеса, аби той не рушив. Щоби втихомирити розлючений натовп, на дах видираються православні священики - народ їх слухає.

  Священик: «Ми весь час закликали - хлопці переходіть на наш бік».

  Натовп реагує і створює живий коридор, аби вивести полонених. Тримаючись один за одного в оточені майданівської охорони, солдати рушають центральними вулицями на пошуки нового автобуса - вигукуючи з натовпом - революційні гасла. Біля Володимирського собору на полонених - вже чекає новий транспорт, який має відвезти їх до військової частини у Криму.

  Андрій Ковальов, Олександр Аргат, Владислав Каретник та Дмитро Демішев, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Депутату ВР розглянуть роботу Пшонки
  Наступний матеріал
  У Чернігові розгромили офіси КПУ та Партії Регіонів
  Теги:
  Loading...