5.ua

Українську армію приведено у повну боєготовність

  В Криму триває збройна інтервенція російських військ. Вчора Володимир Путін отримав одноголосну підтримку таких дій у верхній палаті російського парламенту – Раді федерації. Українські військові частини на півострові – блоковані, їх закликають переходити на бік росіян і погрожують штурмом. Чільник РНБО оголосив про приведення Збройних сил до повної боєготовності, військові збори резервістів та звернення до держав-гарантів цілісності та суверенітету України з вимогою виконання зобов’язань. 

  12:04 Рада національної безпеки та оборони України оголосила часткову мобілізацію тих, «хто нині необхідний Збройним силам». Про таке у Верховній Раді заявив секретар РНБО Андрій Парубій. РНБО також доручила звернутись до країн-підписантів Будапештського меморандуму.

  12:00 Міжнародний аеропорт «Сімферополь» частково відновив роботу. Летовище вже приймає та готує на виліт пасажирські рейси. Як повідомляє табло аеровокзалу – із восьми запланованих на сьогодні рейсів, два уже відправили, два – проходять реєстрацію. Приймати рейси летовище теж готове.

  11:55 Екстрене засідання парламенту за останніми подіями в Україні - триває у парламенті. На ньому мають заслухати чільників силових міністерств та відомств, а потому – ухвалити звернення Верховної Ради. У Партії регіонів переконані – парламент має засвідчити, що Крим є територією України. Натомість, у «Батьківщині», зважаючи на поведінку російських вояків на території України, кажуть про необхідність денонсувати «Харківські угоди».

  11:30 Російські інтервенти заблокували батальйон Українських морських піхотинців у Феодосії. Про це повідомляють місцеві ЗМІ. Вночі група росіян поставила вимогу – українські військовослужбовці повинні скласти зброю впродовж наступного дня, у разі непідкорення – обіцяють почати штурм.

  Командир батальйону морської піхоти Дмитро Делятицький повідомив: «Нам визначили час, орієнтовно до обіду цього дня – ми повинні здати зброю, боєприпаси. Ми не погодилися, тому що ми маємо наказ – захищати себе, свою військову частину, свій особовий склад і приміщення, де знаходяться зброя, боєприпаси. Тобто – ми діємо згідно статуту збройних сил України. Готуємся, займаємо оборону».

  11:01 Нелегітимними назвали призначення Сергія Аксьонова прем'єром АРК та рішення про референдуми у Криму та Донецьку у Міністерстві юстиції. У відомстві наголосили, що ці рішення ухвалювалися з грубим порушенням Конституції та законів у захопленому будинку Верховної Ради автономії, за вказівкою спікера голосували не депутати, яких не було в залі, а картки-дублікати. Міністр наголосив, що усі представники органів місцевого самоврядування, які брали участь в ухваленні таких рішень, нестимуть відповідальність за свої дії. Міністерство юстиції має намір скасувати ці рішення.

  10:55 Українські выйськові частини у Криму не збираються переходити під контроль Російської федерації. В ефір місцевого кримського телебачення потрапило інтерв'ю одного із полковників Воєнно-морських сил України. Військовий каже, росіяни вже пропонували його частині скласти зброю і перейти під контроль сил Російської Федерації. Українські вояки відмовилися. Кажуть- давали присягу українському народові.

  10:12 Кримський конфлікт викликав бурхливу реакцію української діаспори в усьому світі. Акції протесту відбулися в десятках міст. Акції на підтримку кримчан та із засудженням дій Росії пройшли у Вашингтоні, Нью-Йорку, Женеві, Бонні. Ці акції – початок масштабного протестного руху. У неділю нові акції протесту відбудуться в Лондоні, Москві, Санкт-Петербурзі, Оттаві, Дубліні, Берліні, Анкарі та інших містах світу.

  10:00 Виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов приводить збройні сили України у повну боєготовність. Про це повідомив секретар РНБО Андрій Парубій на брифінгу у Верховній Раді.

  Контроль за виконанням рішення покладено на секретаря РНБО. Також рішенням РНБО від 1 березня передбачено провести навчальні збори.

  Попередній матеріал
  Українські морські піхотинці у Феодосії тримають оборону
  Наступний матеріал
  Сімферопольський аеропорт частково поновив роботу
  Теги:
  Loading...