У Сімферополі розпочався наймасовіший проукраїнський мітинг за останні тижні

  Учасники проукраїнського мітингу у Сімферополі вимагають негайно повернути викрадених активістів кримського Євромайдану - Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського. Якщо їх не повернуть - люди обіцяють перекрити рух центральною вулицею міста.

  Священик: «Андрій Щекун і Анатолій Ковальський. Міліція передала цих людей злочинним елементам. Де вони зараз знаходяться - ніхто не знає. Я прошу зараз розповсюдити цю інформацію негайно. Я прошу зараз працівників міліції докласти зусиль і до кінця мітингу щоб Ковальський і Щекун були на цьому місці, в противному випадку ми перекриваємо Севастопольську».

  Участь у мітингу беруть до двох тисяч людей. За свідченнями очевидців, це - наймасовіша проукраїнська акція у місті за останні кілька тижнів. Серед її учасників - етнічні українці, росіяни, кримські татари. Чимало так званих ультрас - фанатів сімферопольської «Таврії». На мітингу згадали про 200річчя з дня народження Тараса Шевченка, люди читали вірші Кобзаря. Лунають гасла на кшталт «Крим - це Україна» та «Ні війні». Активісти виступають проти ідеї сепаратистського референдуму у Криму та категорично проти приєднання півострова до Росії.

  Жінка:«Можете сказать, кого вы братьями называете? Автоматчиков, которые заняли наши административные здания».

  Журналіст: «Почему вы хотите, чтоб они ушли?»

  Жінка:«Потому, что они хотят поставить меня на колени. Они хотят заставить меня жить в России. А я украинка, я люблю Украину».

  Вчителька: «Я приїхала з Євпаторії, вчителька української мови. Я просто не розумію, для чого створювати таку страшенну ситуацію, яка може привести до краху. Тому що в Україні, в Криму - росіяни мають усі можливості і для навчання, і для розвитку. А от українець, кримський татарин... ніхто не подумав про їхню долю, що може бути потім, як нам жити».

  Чоловік: «Ми вимагаємо від Верховної Ради України: перше - негайно розпустити Верховну Раду Криму, визнати незаконними усі рішення, що суперечать Конституції і законам України, яка стала джерелом напруги і сепаратизму, а не ефективного економічного розвитку та процвітання. Друге: негайно прийняти резолюцію та реалізувати рішення, щодо забезпечення прав і свобод громадян України, проживаючих в Криму, збереження громадянського миру та міжнаціональної злагоди на півострові».

  Попередній матеріал
  Російські окупанти створюють пости на Перекопському перешийку
  Наступний матеріал
  На проросійському мітингу у Криму людей розважає ансамбль ЧФ Росії
  Теги:
  Loading...