5.ua

Туреччина офіційно заявила про підтримку кримських татар

  МЗС Туреччини засуджує напад бійців кримської "самооборони" на офіс Меджлісу кримськотатарського народу з метою зняти прапор України 21 квітня, під час якого постраждали декілька співробітниць офісу. Про це повідомляє "ВВС-Україна" з посиланням на заяву турецького МЗС.

  "Ми піддаємо сумніву безпеку кримськотатарського народу, оскільки співробітники правоохоронних органів, які знаходилися поблизу будівлі Меджлісу під час нападу бійців "самооборони", не зробили нічого, щоби запобігти нападу", – йдеться у заяві. Зовнішньополітичне відомство нагадало, що з самого початку кризи в Україні Туреччина наголошувала на необхідності гарантувати безпеку кримських татар. "Ми очікуємо прийняття невідкладних заходів з виявлення виконавців цього нападу і запобігання повторення таких випадків", – йдеться в заяві. МЗС Туреччини також стурбоване інформацією про можливу заборону на в'їзд до Криму лідерові кримських татар Мустафі Джемілєву: "Ми сподіваємося, що повідомлення про заборону на в'їзд шановного Мустафи Джемілєва до Криму є помилковими і нагадуємо про важливість вирішення питання лідера кримськотатарського народу мирним шляхом".

  Нагадаємо, у вівторок заборону Джемілєву в'їжджати на батьківщину також засудив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. Як відомо, 21 квітня на будівлю Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі було скоєно напад. Невідомі в камуфляжі ввірвалися в будівлю, щоби зняти український прапор і вивісити кримський. У результаті постраждали жінки – вахтер Зодіє Салієва, прес-секретар Лілія Муслімова і головний бухгалтер Фонду "Крим" Марлена Сейтасанова.

  22 квітня Меджліс кримськотатарського народу поширив заяву "Про ескалацію беззаконня в Криму", де йдеться про те, що в "останні дні в Криму відзначені ескалацією беззаконня щодо кримських татар, здійснюваного за потурання нової влади".

  Попередній матеріал
  Сепаратисти обіцяють зірвати вибори президента будь-якою ціною
  Наступний матеріал
  Українські військові відбили напад бойовиків у Артемівську
  Теги:
  Loading...