5.ua

Проведення незаконних виборів на території Автономної Республіки Крим є злочином - ГПУ

  На 14 вересня на тимчасово окупованій території України, відповідно до законодавства Російської Федерації, заплановано проведення виборів до так званих законодавчих органів Криму та міста Севастополя, а також муніципальних виборів, які у Генпрокуратурі України назвали злочинними.


  "Відповідно до п.п. 28, 30 ч. 1 ст. 85 Конституції України призначення позачергових виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування, віднесено до повноважень Верховної Ради України, якою не приймалося жодних актів щодо призначення таких виборів на території Автономної Республіки Крим на 14 вересня 2014 року", - зазначили у Генеральній прокуратурі України.

  Також у правоохоронному відомстві нагадали, що згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом, а будь-який акт (рішення, документ), виданий такими органами або особами, є недійсним і не створює правових наслідків.

  "Проведення виборів на тимчасово окупованій території України з метою формування незаконних органів влади фактично є захопленням державної влади. За такі дії ст. 109 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років", - повідомили у ГПУ.

  Також у зв’язку із цим Генеральна прокуратура України заявляє, що стосовно осіб, які організовуватимуть незаконні вибори в Криму, будуть розпочаті кримінальні провадження та вживатимуться заходи щодо їх розшуку і притягнення до кримінальної відповідальності.
  Попередній матеріал
  ВООЗ готує медичну допомогу для Донбасу
  Наступний матеріал
  На Рівненщині встановили межі майже всіх населених пунктів
  Теги:
  Loading...