5.ua

New Republic: Росія втрачає владу у світі

  Політологи та журналісти всього світу намагаються зрозуміти, що ж насправді стоїть за ризикованими діями президента РФ Володимира Путіна.

  Нещодавно оглядач NPR Шанкар Ведантам припустив, що вторгнення до Криму можна пояснити за допомогою так званої "теорії перспектив на майбутнє". Як пише журналістка New Republic Сара Слоет, ця теорія виникла наприкінці 70-х в області поведінкової економіки - науки, яка вивчає вплив психології людей на їх економічну діяльність.

  Згідно "теорії перспектив на майбутнє", коли людина перебуває у вигідному положенні, вона не схильна ризикувати, і навпаки, у невигідному – ризикує більше.

  Якщо це дійсно пояснює дії Путіна, це означає, що він вважає, що Росія втрачає владу у світі, і готовий йти на ризик - анексувати Крим, і, можливо навіть більшу частину України, щоб відновити те, що його країна колись втратила, йдеться у статті.

  Радянський лідер Микита Хрущов віддав Крим Україні в 1954 році, але й досі значна частина населення півострова – етнічні росіяни. Тому Путін, як і багато інших росіян, вважають, що "Крим завжди був невід‘ємною частиною Росії". Але чомусь ніхто не згадує про те, що Йосип Сталін фактично вкрав Крим у татарського народу, відмічає автор.

  У застосуванні до міжнародних відносин "теорія перспектив на майбутнє" - не просто вибір між поразкою і перемогою , а спроба зберегти статус- кво , каже Роуз Макдермотт , професор Університету Брауна. За її словами, людям так не подобаються втрати, що вони готові на величезні ризики, щоб повернути собі статус-кво.

  Слова Путіна , що розпад СРСР був найбільшою геополітичною катастрофою , і його думка , що Україна - несправжня країна , безумовно ознака невдоволення своїм положенням , вважає автор.

  Цілком можливо, анексія Криму є спробою Путіна нівелювати частину цієї втрати, вважають експерти. Але можуть бути й інші втрати, теж. Можливість енерго-незалежної Україні загрожує не тільки мрії Путіна про Євразійський союз, а й власній економічній позиції Росії.

  В таких умовах постає питання: як відреагує Україна. Як вважає Макдермотт, Київ теж поніс втрати, тому буде схильним ризикувати більше. "А коли ризикують відразу двоє, підвищується ймовірність конфлікту", - підсумовує професор.

  Фото: ipnews.in.ua

  Попередній матеріал
  Путін наказав визнати звання українських зрадників
  Наступний матеріал
  Сепаратисти в Донецьку зривали українську символіку
  Теги:
  Loading...