фото Крим.Реалії

Науковці всього світу збирають підписи на підтримку кримських татар

  Науковці з усього світу стурбовані становищем кримськотатарського народу в анексованому Росією Криму. Учені з США, Канади, країн Європи, Туреччини Австралії, Японії, Казахстану, Ізраїлю та, звичайно ж, України виступили на підтримку кримських татар, права яких зараз утискаються на півострові – повідомляє сайт "Крим.Реалії".


  Вони організували збір підписів під спільною заявою, в якій вимагають покласти на "російські окупаційні органи всю відповідальність за порушення прав кримських татар на півострові".

  Ініціаторами цієї заяви виступили четверо провідних науковців з Університету Джорджа Мейсона (США), Університету Торонто (Канада), Гарвардського університету (США) і колледжу Барда (США). Вони засудили анексію Криму Росією, нагадавши історичне минуле і репресії щодо кримських татар у період Кримського ханства, Османської імперії та Радянського Союзу. Тільки за доби незалежності України більшість кримських татар, які пережили депортацію, зуміли повернутися на батьківщину, тому вони у більшості залишаються лояльними до України і категорично не визнають російської анексії Криму, – йдеться в заяві. Такий стан речей, на думку фахівців, спричиняє загрозу нових репресій проти кримськотатарського народу, якщо вони продовжуватимуть відмовлятися від російського громадянства.

  Також науковці засудили заборону на проведення жалобного мітингу в пам'ять про жертви депортації 1944 року.

  Станом на вчорашній день заяву підписали вже понад 205 вчених з усього світу, і їх число постійно зростає. Вони поклали на російські окупаційні органи всю відповідальність за порушення прав людини на півострові.

  Ознайомитися із заявою можна на сайті scholarsforqirim.com.
  Попередній матеріал
  Росія примусила зупинити роботу у Криму ще 10 українських банків
  Наступний матеріал
  Ізраїль завдав авіаудару по сектору Газа
  Теги:
  Loading...