5.ua

Нацбанк вимагає від українських банків піти з Криму

  Національний банк України прийняв постанову, згідно з якою Україна фактично йде з банківського ринку Кримського півострова. Про це 6 травня пише видання .


  Згідно з пунктом першим тексту постанови, НБУ анулює ліцензії на валютні операції і припиняє участь у системі електронних платежів НБУ двох кримських банків: Чорноморського банку реконструкції та розвитку і банку "Морський".

  Крім  того, припиняє дію реєстрація, видана Нацбанком на договори щодо участі цих банків у міжнародних платіжних системах нерезидентів (Visa, MasterCard і т.д.), і забороняється обслуговувати їх системам-резидентам України (НСМЕП, Юакарт і так далі).

  Згідно з пунктами 8 і 9 центробанки і міжнародні банки, а також наглядові органи інших країн, так само як і платіжні системи нерезиденти будуть попереджені про те, що банки "Морський" і ЧБРР втратили ліцензію. А пунктом 7 Нацбанк заблокував гроші цих банків, які знаходяться на рахунках НБУ.

  Водночас, з сьогоднішнього дня українські банки зобов'язані припинити кореспондентські відносини з іноземними банками та іншими фінустановами, які здійснюють діяльність на території Криму. Всі відділення українських банків у Криму повинні бути закриті.

  На такі заходи НБУ пішов через неможливість здійснення ним в нинішніх умовах банківського регулювання та нагляду, валютного контролю та фінмоніторингу за кримськими банками.
  Попередній матеріал
  МЗС: Україна готова до другого раунду переговорів з Росією
  Наступний матеріал
  Спостерігачі ОБСЄ працюватимуть на виборах президента України
  Теги:
  Loading...