5.ua

МЗС України висловив протест проти приїзду Медведєва до Криму

  МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з візитом російського прем'єра Дмитра Медведєва до Криму 25 травня.


  Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

  "Такі дії з боку офіційної особи РФ розцінюємо як грубе порушення Росією чинного законодавства України, суверенітету нашої держави, норм міжнародного права...", - зазначено у заяві.

  У МЗС наголосили, що відвідання головою російського уряду окупованого Криму в день проведення виборів президента України - "особливе зухвальство та свідома провокація з боку Росії, яка спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні".

  Це суперечить раніше висловленій президентом РФ Володимиром Путіним зацікавленості, щоб вибори в Україні пройшли у мирній та спокійній обстановці, - зазначили у відомстві.

  "Вчергове закликаємо російську сторону поважати територіальну цілісність і суверенітет України, скасувати незаконні рішення про анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, дотримуватися норм міжнародного права і двосторонніх договорів", - наполягають у міністерстві.

  В МЗС також висунули вимогу керівництву Росії припинити надання підтримки екстремістським і терористичним угрупованням, які з території РФ проникають в східні області України та силою зброї й насильством намагаються перешкодити вільному волевиявленню українського народу.

  Як відомо, 25 травня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв розпочав дводенну поїздку до окупованого Криму. Це вже друга поїздка Медведєва на окуповану територію після незаконного референдуму, що відбувся 16 березня та подальшої окупації  території півострова.
  Попередній матеріал
  Тарута: вибори на Донеччині можна визнати такими, що відбулися
  Наступний матеріал
  У Генпрокуратурі вважають, що Крим повернеться вже за нового президента
  Теги:
  Loading...