5.ua

МСЗ України хоче перемов з Росією, США та Британією щодо Криму

  Українські дипломати готові до перемовин із Росією у рамках Будапештського меморандуму за участі Сполучених Штатів Америки та Великої Британії. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Дещиця.

  Сьогодні чільник вітчизняного МЗС провів зустрічі із представниками Вишеградської групи. До неї входять Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина. Об’єднання було створено в 1991-му році із метою посилення інтеграційних процесів до євроатлантичних структур. Дещиця зауважив – розвиток добросусідських відносин із Росією є пріоритетом, проте для цього офіційна Москва має зрозуміти критичну ситуацію в Криму. Україна хоче вирішити це питання виключно мирним шляхом, та чекає відповіді російської сторони – наголосив міністр.

  Андрій Дещиця, міністр закордонних справ: «Ми хочемо вирішити це питання виключно мирним шляхом. Ми звернулися вчора, як ви знаєте, з нотою до Російської федерації з пропозицією провести двосторонні консультації. Якщо не в двосторонньому форматі – у нас є інший механізм, який діючий, це проведення консультацій в рамках існуючого Будапештського меморандуму».

  Янош Мартоньї, міністр закордонних справ Угорщини: «Ситуація зараз дуже непроста. Ми розуміємо, що всередині України дуже багато проблем. Знову повертається можливість насильства. Є загроза міжнародного конфлікту. Ми всі відчуваємо відповідальність, і наша четвірка зробить усе можливе, щоби залагодити ситуацію на міжнародному рівні».

  Попередній матеріал
  Посадовці ОБСЄ спробують врегулювати ситуацію в Криму
  Наступний матеріал
  На міжбанку котирування гривні до долара підвищилися до 9,80/10,10 грн/дол.
  Теги:
  Loading...