Місію ОБСЄ не пустили до Криму

  Військових спостерігачів Організації безпеки і співробітництва в Європі не пустили на територію української автономії, повідомляють у МЗС.

  Невідомі озброєні чоловіки зупинили групу ОБСЄ поблизу міста Армянськ у Криму. Водночас представників ОБСЄ, які моніторили ситуацію в Криму терміново відкликали до Києва. За словами представника глави організації Тіма Гульдіманна спостерігачі змушені були скасувати заплановані зустрічі через ситуацію, яка сталася напередодні із спецпосланцем ООН Робертом Серрі, якого в Сімферополі оточили невідомі озброєні люди та змусили повернутись до аеропорту та залишити Крим. Відтак, представники міжнародних місій побоюються за безпеку своїх співробітників. Водночас, Тім Гульдіманн повідомив, що його підлеглі зможуть поїхати до Криму щоб спостерігати за проведенням референдуму 16 березня, але лише у разі, якщо матимуть офіційні запрошення, як гарантію безпеки.

  Тім Гульдіманн, представник глави ОБСЄ: «На щастя в нашої делегації не було проблем з безпекою. Але нам так і не вдалось зустрітись з Сергієм Аксьоновим. Крім того через безпеку довелось скасувати зустрічі в Криму, які мали відбутись сьогодні. Враховуючи те, що сталося з Робертом Сері ми скоротили свій візит. Представники ОБСЄ повернуться до Криму аби спостерігати за проведенням референдуму тільки в разі того, якщо уряд країни офіційно нас запросить».

  Попередній матеріал
  У Криму журналістам перешкоджають виконувати професійні обов’язки
  Наступний матеріал
  Валерія Новодворська: Путін прагне зіткнутися з НАТО, у нього сверблять боєголовки
  Теги:
  Loading...