5.ua

Львівщина отримує допомогу спеціалістів ООН в прийнятті біженців з Криму

  Для надання консультаційної допомоги щодо забезпечення притулком жителів Криму та Східних областей України до Львова прибув радник з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Дмитро Плечко, а також старший юрист Всеукраїнського благодійного фонду "Право на захист" Антон Максимов. Таку інформацію 14 березня розповсюдила Львівська обласна держадміністрація.

  З представниками УВКБ ООН зустрілись львівські спеціалісти з соціального захисту населення, депутати Львівської обласної ради. Учасники зустрічі розглянули основні питання щодо взаємодії та координації роботи владних структур і громадськості, місця довготривалого перебування кримчан на території Львівської області.

  Як повідомляється, на сьогодні Львівщина прийняла 630 людей, основну частину яких становлять жителі півострова Крим, зокрема із Сімферополя, Севастополя, Ялти, Феодосії, Керчі. Для розміщення задіяні міста Львів та Кам’янко-Бузький, Яворівський, Сколівський, Перемишляський, Золочівський райони області. Родинам, котрі виявили бажання тимчасово проживати на території області, надається безкоштовне житло та необхідна медична допомога, дбають про влаштування дітей у школи та дошкільні установи, а також здійснюється соціальний супровід.

  "Максимально задіяні мешканці нашої області, котрі виявляють бажання розмістити у себе співвітчизників із Криму, а також санаторно-курортні заклади. Галичани та місцеві підприємці активно допомагають прийнятим сім’ям, зокрема продуктами харчування. Ми розглядаємо можливість для навчання дітей у львівських вищих навчальних закладах. Також погоджені питання щодо забезпечення усіх соціальних виплат та пенсій для гостей з Криму», – зазначили в управлінні соцзахисту ЛОДА, - На сьогодні Львівщина вже готова прийняти у закладах санаторно-курортного типу близько 1200 осіб, для яких буде забезпечено усі необхідні умови для проживання".

  Радник з правових питань УВКБ ООН також розповів, що має намір зустрітись із представниками Державної служби надзвичайних ситуацій України, міграційної та митної служб у Львівській області з метою обговорення питань щодо облаштування координаційного штабу та можливості безвізового перетину українсько-польського кордону для біженців. На зустрічі також було домовлено, що у разі необхідності з наступного тижня у Львівській облдержадміністрації працюватиме представник УВКБ ООН, який надаватиме консультаційну допомогу з питань роботи із біженцями.

  Попередній матеріал
  В Парижі до кінця тижня весь громадський транспорт буде безкоштовним
  Наступний матеріал
  Наливайченко запрошує в СБУ випускників західних університетів
  Теги:
  Loading...