5.ua

Крим знову буде українським - Порошенко

  Президент України Петро Порошенко переконаний, що Ялтинська європейська стратегія (YES) зможе повернутися до свого постійного місця проведення - до Криму, який, на переконання голови держави, знову буде українським.


  Про це він сказав під час виступу на 11-й Щорічній конференції YES під назвою "Нова Україна, нова Європа, новий світ: розвиток і захист".

  "Крим знову буде з Україною, завдяки поліпшенню ситуації на материковій частині країни", - зазначив Президент.

  "У нас є значна проблема. Кажуть, що ми втратили Крим. Ні. У нас вторгнення до Криму, але Крим буде знову з нами. Не обов'язково і навіть не військовими засобами. Я впевнений, що ми виграємо економічне, демократичне, ліберальне змагання за розум, за настрої кримчан, тому що ми будемо ефективними, чи не корумпованими, демократичними, ми будемо вільними", - сказав він.

  Порошенко підкреслив, що "рівень життя в Україні за адміністративним кордоном з Кримським півостровом буде набагато кращим, і це єдиний шлях, на якому ми можемо виграти цю битву".

  Порошенко також висловив упевненість, що традиція проведення Ялтинської конференції і рішення організатора провести конференцію навіть в умовах нинішньої окупації Ялти. "Це дуже важливо, щоб така форма діалогу велася постійно ", - сказав Президент.

  "У майбутньому у нас буде можливість повернути Ялтинську конференцію туди, де вона завжди була", - підкреслив Петро Порошенко.

  До відкриття YES-2014 Петро Порошенко провів зустріч із головою Європарламенту Мартіном Шульцом. Порошенко подякував йому за можливість проведення синхронної ратифікації угоди України та ЄС: "Пане президенте, ми дуже раді вітати вас. Ви провели визначну та масштабну роботу. Я щиро дякую вам за те, що було майже неможливим. Попри усі правила, усі алгоритми, ви зробили можливою синхронну ратифікацію угоди України та ЄС вже наступного вівторка".

  Натомість, Мартін Шульц наголосив, що такий прецедент є історичним, адже раніше парламенти двох країн не проводили одночасних ратифікацій. Також сторони домовилися й про організацію відеоконференції під час голосування у вівторок. Таким чином народні обранці зможуть бачити волевиявлення своїх колег.

  "Це історичний момент, тому що я не можу навести приклад з минулого, коли б два парламенти в один й той самий момент ратифікували документ. Ми спробуємо провести голосування у режимі відеоконференції, коли б парламентарі змогли бачити результати голосування своїх колег наживо. Я хотів би підкреслити – це мій перший візит за межі країн Євросоюзу у другий мандат на посаді голови Європейського парламенту. Я перекажу своїм колегам, що ваша позиція на посаді президента є сильною, що ви дотримуєтеся оголошених зобов’язань. Це голосування буде не лише для громадян України, це голоси й за всіх нас у Європі", - запевнив Мартін Шульц.

  Попередній матеріал
  Набули чинності нові санкції ЄС - російські акції вже почали падати
  Наступний матеріал
  Терористи далі порушують умови перемир’я - штаб АТО
  Теги:
  Loading...