5.ua

Глава НАТО звинуватив Росію в агресії проти України

  Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен 10 квітня висунув Росiї звинувачення в агресiї проти України. Про це йдеться у його відеозверненні, записаному в Празi, де генсек альянсу обговорював українську кризу з президентом та прем'єр-мiнiстром Чехiї.

  "Ми засудили явну вiйськову агресiю Росiї проти України, закликали Росiю повернутися до своїх мiжнародних зобов'язань, якi вона продовжує порушувати", - сказав Фог Расмуссен.

  За словами генсека, вiн та чеськi керiвники разом висловилися за суверенiтет та територiальну цiлiснiсть України.

  "Росiя намагається виправдати свої дiї тим, що звинувачує українську владу в утиску росiйськомовного населення та звинувачує НАТО в ментальностi "холодної вiйни", - сказав генсек, назвавши росiйськi аргументи "чистою пропагандою, спрямованою на те, щоб пiдiрвати владу в Українi, приховати правду та вiдвернути увагу вiд власних незаконних дiй".

  Голова НАТО заявив, що нинi близько 40 тис. росiйських вiйськ зосереджено уздовж українського кордону, i за ними НАТО стежить день за днем iз супутника.

  Фог Расмуссен звинуватив Росiю в розпалюваннi мiжетнiчної ворожнечi в Схiднiй Українi та провокуваннi заворушень.

  "Росiя, використовуючи свою вiйськову могутнiсть, намагається диктувати Українi, щоб та стала федеральною та нейтральною державою. Але таке рiшення може приймати лише Україна як суверенна держава i нiхто iнший", - наголосив вiн.

  "Iз Праги я виступаю з цим зверненням до Росiї. У вас є вибiр припинити звалювати на iнших провину за власнi дiї, припинити стягування вiйськ, зупинити ескалацiю кризи та розпочати справжнiй дiалог. Iнакше Росiї загрожує ще глибша мiжнародна iзоляцiя. А це не вiдповiдає нiчиїм iнтересам. Нiхто не хоче нової "холодної вiйни", - заявив генсек альянсу.

  Попередній матеріал
  Прикордонники в Чернігові затримали російського "туриста" з таблицею радіопозивних
  Наступний матеріал
  Укрзалізниця призначила ще два додаткових поїзда до Великодня
  Теги:
  Loading...