5.ua

Банкіри просять дозволити мешканцям Криму погашення кредитів рублями

  Національна асоціація банків України хоче дозволити мешканцям окупованого Росією Криму сплачувати кредитні борги рублями або іншою конвертованою валютою. Про це 26 червня повідомили у прес-службі НАБУ.


  Відповідні норми містяться  у пропозиціях Асоціації до законопроекту "Про податковий і митний контроль у вільній економічній зоні Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". Якщо пропозиції врахують, а закон приймуть, то кримчани погашатимуть кредити, які їм надали українські банки у гривні або іншій конвертованій валюті.

  "Через невеликий проміжок часу навіть готівкова гривня буде фізично відсутня на території Криму. Відповідно у добросовісних позичальників виникають додаткові витрати, пов'язані з конвертацією російських рублів у вільно конвертовану валюту, і необхідність платити комісійну винагороду банкам держави-окупанта", – йдеться у повідомленні асоціації банкірів.

  Також асоціація виступає проти норми законопроекту, яка пропонує заборонити банківську діяльність на території України установам, які входять до банківської групи, яка створена за законами країни окупанта або в якій бере участь кредитна організація – резидент країни окупанта.

  "У запропонованій законопроектом нормі немає необхідності з тієї причини, що жоден банк, який має ліцензію Нацбанку України, не працює на території Криму", – зазначили в асоціації.

  Як повідомлялося, кримчани заборгували українським банкам понад 20 млрд гривень. За інформацією Нацбанку, сума, яку втратили українські банки у АР Крим складає 22 млрд гривень.
  Попередній матеріал
  Для бійців добровольчих батальйонів почала працювати сержантська школа
  Наступний матеріал
  Президент пропонує Раді заснувати новий орден
  Теги:
  Loading...