Керчь FM

Мешканці Керчі перекрили дорогу - вимагали обіцяного світла

Спочатку їх намагалась розігнати місцева поліція, а потім пообіцяли генератор.

В окупованій Керчі мешканці залізничного району більше тижня сидять без світла, газу і тепла, передає місцеве радіо "Керчь.ФМ". П'ять діб 19 багатоквартирних будинків і приватний сектор сиділи зовсім без електрики, а потім людям почали давати світло всього по дві години на добу – але глибоко вночі і не за графіком.

Крім того, велика частина будинків не газифікована, тому люди навіть не мають можливості приготувати собі їжу або просто попити чай. Нещодавно, за словами мешканців, у них також відключили опалення. У районі проживає багато сімей з дітьми, інвалідів і літніх людей.

Люди звернулися до начальства залізничної підстанції й до адміністрації міста. Влада запропонувала району генератор, але, за словами людей, начальство чомусь відмовилося від нього. Начальник залізничної підстанції сказав протестувальникам: "Люди нам не важливі. Нам важлива залізниця". Ми збиралися і ходили до адміністрації міста і нам запропонували допомогу нашій залізниці у вигляді генератора, щоб людей підключили, але залізниця відмовилися від генератора, тому що їм не хочеться витрачати паливо.

Більше того, місцеві енергетики запевнили людей, що світло у них є по 6 годин через 6 – такі дані записані в журнал. Мешканці дійшли висновку, що паливо розкрадається і списується, а вони залишаються без світла.

"Таке враження, що кримська залізниця і кримська влада вирішили влаштувати нам свою блокаду. Чи ми не керчани, або не росіяни, чи не люди? Не зрозуміло. За 29 годин на півтори години вмикають світло", – кажуть мешканці. Також вони залишилися без телефонного зв'язку та будь-якої інформації.

Тоді люди вирішили вдатись до надзвичайних для окупованого Криму заходів і влаштувати мітинг, перекривши дорогу. Керчани зателефонували до адміністрації міста і попередили про це, але через півгодини ніхто не з'явився, тож близько 50 людей перекрили пішохідний перехід у районі вокзалу.

У результаті утворився транспортний колапс. Водії намагалися проїхати перехід, не дивлячись на людей, деякі виходили з машин і вимагали дати проїзд. Маршрутки також призупинили свій рух і тільки натискали на сигнал.

Приблизно через 10 хвилин до місця підійшла поліція, яка дізнавшись, що діється, викликала підкріплення. Ще через певний час поліцейські почали пропускати транспорт обхідними шляхами через двори, а вантажні машини просили розвертатися. Майор поліції намагався залякати мітингувальників тим, що вони чинять протиправні дії і їх можуть затримати. Він вимагав, щоб люди розійшлися і навіть намагався силою їх розштовхати, однак люди кричали і відмовилися йти, поки не вирішать їхню проблему.

Вивести людей з дороги зрештою вдалося заступнику міськради Олександру Беленку. Він повідомив, що на даний момент проходить тестування енергомосту з РФ, але це нікого не переконало. Під час розмови до Беленка підійшла жінка з маленькою дитиною і почала плакати. Вона розповіла, що в 67 будинку світла жодного разу не було.

Тоді чиновник підтвердив інформацію про те, що начальство залізниці дійсно відмовилось від генератора, залишивши людей без світла. Він натякнув, що начальнику керченської залізниці загрожує звільнення. Після довгих суперечок і обговорень Беленко повідомив, що адміністрація піде на злочин і без дозволу залізниці підключить будинки до генератора 1 МВт. Містян ця обіцянка тимчасово задовольнила, і мітинг розійшовся.

Попередній матеріал
"Її серце" - у 2016 році українцям покажуть фільм про кримську татарку, яка у роки Другої світової війни врятувала 90 єврейських дітей
Наступний матеріал
Туреччина оприлюднила опис підозрюваного у причетності до вибуху в стамбульському метро
Теги:
Loading...