Історія: "5 канал" – ТВІЙ УКРАЇНСЬКИЙ

Телеканал заснований за стандартами ВВС 1 вересня 2003 року. Від моменту заснування позиціонував себе як "Канал Чесних Новин". Його відмінною особливістю були щогодинні випуски новин і студійні інформаційно-аналітичні ток-шоу. 

Основним власником телеканалу з 2003 по 2021 рік був Петро Порошенко, який підписав з колективом каналу угоду про принципи роботи і невтручання у редакційну політику каналу. Унікальність цієї події полягала в тому, що до "5 каналу" жоден засіб масової інформації в Україні не робив подібного кроку, щоб забезпечити свободу слова та незаангажованість у подачі інформації.

Історія:

У лютому 2004-го "5 канал" здобув найвищу нагороду у галузі української журналістики "Золоте перо" – "За створення ефективної стратегії довіри громадськості". А вже у жовтні 2004-го розпочався тиск на канал. За позовом народного депутата Володимира Сівковича арештували рахунки, що могло потягнути за собою вимкнення "5 каналу" по всій території України. На знак протесту проти системних утисків свободи слова менеджмент каналу (Іван Адамчук, Владислав Лясовський, Роман Скрипін, Юрій Стець, Андрій Шевченко) у прямому етері повідомили про початок акції протесту, ініціативна група працівників каналу оголосила голодування, що привело до початку "журналістської революції". Понад 250 медійників підписали заяву, у якій висловили свою позицію щодо тиску представників влади на засоби масової інформації.

Історія:

31 жовтня 2004 року на "5 канал" і розпочався перший виборчий телевізійний марафон, присвячений Президентським виборам. Тоді "5-й" посів третє місце в рейтингу, залишивши попереду лише "Інтер" та "1+1". І тільки "5-й" канал надавав етерний час опозиції.

Під час Помаранчевої революції канал перейшов у режим цілодобового інформаційного мовлення і в прямому етері транслював події на Майдані в Києві та в інших "гарячих" точках України.

Історія:

У лютому 2005 року канал заявив про зміну формату і вилучив з етеру розважальні та музичні програми, художні фільми та інше. В Україні з'явився – "Перший. Український. Інформаційний канал", наповнений виключно інформаційним контентом: новини, документальні фільми, аналітичні та публіцистичні програми.

У червні 2005 канал здобув нагороди у п’яти номінаціях Премії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення "Телетріумф-2004".

У 2006 було створено Редакційну Раду з 10 осіб, яких обрали методом рейтингового голосування. Редакційна рада і понині є наглядовим органом, метою діяльності якого є здійснення контролю за виконанням положень редакційного статуту, прав творчого колективу та вимог щодо заборони цензури. У тому ж 2006-му канал відзначено у 9 з 18 категорій Премії "Телетріумф".

У 2010 році "5 канал" здобув найвищий рейтинг за "післяреволюційні" часи. Заключний етап марафону "Президентські вибори-2010" перевищив останні рекордні цифри та досяг найвищих показників середньодобового рейтингу за період від серпня 2006 року.

25 серпня 2011 року телевізійний марафон "5 каналу", присвячений 20-й річниці Незалежності України – "Українська незалежність", установив світовий рекорд – 52 години безперервного ефіру. У жовтні телемарафон був офіційно зареєстрований Книгою рекордів Гіннеса.

Історія:

У серпні 2013-го свою 10-у річницю "5 канал" відзначив повним рестартом та зміною фірмового кольору з синього на червоно-білий. Ці кольори і донині є основою бренду.

Історія:

Під час Революції Гідності "5-й" канал перейшов у режим цілодобових трансляцій подій Майдану. Єдиний канал, який у період цензури влади, транслював у прямому етері події з центру Києва. Як під час Помаранчевої Революції, так і в період Революції Гідності канал та його працівники переживали тиск. Журналістів "5-го" в Криму та на сході України переслідували проросійські активісти. А в Києві знімальну групу – журналіста Азада Сафарова та оператора Сергія Клименка 18 лютого 2014 року жорстоко побили "беркутівці", що потім було доведено в суді.

Саме 18 лютого 2014-го канал було відключено з етеру, кабельних мереж та трансляції на супутник фактично по всій Україні через висвітлення штурму Євромайдану силовиками...

Від початку війни росії проти України, журналісти "5-го" одні з перших фільмували злочини агресора у Криму й на сході країни. Репортажі з фронту і прифронтових територій залишалися топ-темою в етері каналу впродовж усього періоду сучасної російсько-української війни.

У 2019-му "канал двох революцій" змінив формат мовлення і став інформаційно-просвітницьким каналом з новим слоганом "Твій Український". Цей слоган відповідав проукраїнській позиції каналу і мовленню виключно українською мовою. В етер, окрім інформаційних програм, повернулися й художні фільми.

8 листопада 2021 року власник каналу Петро Порошенко продав свою частку та передав всі акції телеканалу новоствореному медіахолдингу "Вільні медіа".

24 лютого 2022 року, під час повномасштабного вторгнення канал перейшов у цілодобове мовлення, щоб інформувати глядачів про перебіг війни. Але після запуску Єдиного Марафону, цифрове мовлення у "5-го каналу" забрали. З 4 квітня 2022 року на його частотах – етер марафону "Єдині новини".

Керівництво каналу (Генеральний директор Володимир Мжельський та шефредакторка Ірина Герасимова) ухвалили рішення позиватися до суду за відключення від цифрового ефіру. Судова тяганина триває донині.

Тим часом, канал продовжує мовити на супутнику, у кабельних мережах та ютюбі.

Паралельно, "5-й" активно займається волонтерською діяльність, щоб допомогти Силам оборони закінчити війну. На всіх своїх платформах канал щоденно підтримує збори для ЗСУ і веде свої благодійні проєкти, такі як "Бойова пчілка" і календар "Без цензури".

Історія:

Вже понад 20 років ми зберігаємо проукраїнські цінності й дотримуємося журналістських стандартів. Ми - ТВІЙ УКРАЇНСЬКИЙ

Історія:

Loading...