Астрономи виявили найяскравіший об'єкт у ранньому Всесвіті

  Найяскравіший об’єкт це квазар, який утворився коли вік Всесвіту становив лише сім відсотків від нинішнього

  Дослідники з Національної радіоастрономічної обсерваторії в США виявили найяскравіший об'єкт у ранньому Всесвіті – це квазар, який знаходиться в 13 млрд світлових років від Землі. Про це повідомляє НВ з посиланням на Science Alert.

  Цей квазар утворився, коли вік Всесвіту становив лише сім відсотків від нинішнього. Для квазарів характерні струмені плазми, які вириваються з його центру. Вони добре помітні в радіочастотному спектрі. Саме цей сигнал виходив з виявленого квазара під назвою PSO J352.4034-15.3373 (P352-15 для стислості), який був виявлений радіотелескопом Very Long Baseline Array. У нього, як і у більшості квазарів, дві таких струменя плазми. Світло квазарів можна використовувати для вивчення міжгалактичного середовища. Це пов'язано з тим, що водень змінює спектр світла в своїй довгій подорожі на Землю.

  "Ми бачимо об'єкт P352-15, який з'явився, коли Всесвіту було менше мільярда років. Це було в кінці періоду, коли перші зірки і галактики повторно іонизували нейтральні атоми водню, які пронизували міжгалактичний простір. Подальші спостереження можуть дозволити нам використовувати цей квазар в якості фону для вимірювання кількості нейтрального водню в той час", – зазначив астрофізик Кріс Каріллі з Національної радіоастрономічної обсерваторії.

  Велика відстань між P352-15 і Землею поки не дозволяє визначити масу і розміри пов'язаної з нею галактики, проте вже зараз, як відзначають вчені, можна говорити, що P352-15 є найяскравішим джерелом радіохвиль в юному Всесвіті, потужність якого в десятки разів вище ніж у всіх інших об'єктів, відомих астрономам.

  Як повідомляв 5.UA, NASА підготувало цікаву підбірку фото, зроблених за допомогою телескопа "Хаббл".

  Попередній матеріал
  Джордж Клуні потрапив в серйозну аварію в Італії
  Наступний матеріал
  В Україні запустять пілотний проект зі сплати митних платежів через єдиний казначейський рахунок

  Юрій Кондратюк - українець, розрахунки якого допомогли американцям висадитися на Місяць

  Учені розробляють "костюм" для надлюдської праці

  Можливо НЛО: астрономи виявили на орбіті Землі невідомий об’єкт

  У США винайшли швидкий метод синтезу ДНК

  Українські школярі вибороли "золото" і "бронзу" престижної "Олімпіади геніїв" у США – включення з "Борисполя"

  Швидкість танення льодовиків в Антарктиці досягла рекордного рівня