День народження Гаррі Поттера та Джоан Роулінг: 5 цікавих фактів про створення легендарної історії та підтримка України з боку знаменитостей

31 липня – день, про який без перебільшення знають усі шанувальники магічного світу

Саме сьогодні своє день народження відзначають улюблений персонаж Гаррі Поттер та його талановитий творець Джоан Роулінг. Подвійне свято об'єднує фанатів з усіх куточків планети, які знову і знову поринають у чарівний світ, створений талановитою письменницею.

Історії про юного чарівника стали невід'ємною частиною сучасної культури, захоплюючи серця мільйонів читачів і глядачів. Зрештою, у цей день згадують не лише про захопливі пригоди Гаррі, Герміони та Рона, але й про шлях самої Джоан Роулінг, чия невтомна праця та фантазія подарували нам один з найулюбленіших літературних всесвітів. "Дивогляд" зібрав добірку з цікавих фактів про створення захопливого роману. 

Як народилася ідея про Гаррі Поттера?

Про це мало хто знає й інколи у це складно повірити, але Джоан Роулінг вперше замислилася про створення історії Гаррі Поттера під час поїздки на поїзді з Манчестера до Лондона в 1990 році. Вона згадує, як образ хлопчика, який не знає, що він чарівник, раптово з'явився у її уяві. Усі ідеї, які з'являлися в її голові, вона переносила на папір. Через деякий час таких записів у неї назбиралося чимало, що й стало початком довгого шляху до створення одного з найуспішніших літературних творів сучасності. 

До речі, початок написання роману припав на складний період життя письменниці. Тоді вона втратила матір та переживала скрутне фінансове становище. Та навіть це не зупиняло Джоан. 

Труднощі з друкуванням та щасливий випадок 

У 1995 році жінка якраз завершила роботу над книгою, яку назвала "Гаррі Поттер і філософський камінь". І, здавалося б, все мало бути чудово. Проте, звертаючись до видавництв з проханням надрукувати твір, звідусіль отримувала відмови. Якщо точніше, їх було 12. 

Однак, одна редакція "Блумсбері" таки вирішила дати шанс книзі. Вирішальним фактором стало те, що донька керівника компанії, прочитавши першу главу, захотіла дізнатися продовження. Її неабияке захоплення переконало батька дати шанс цьому роману, після чого й почалася публікація однієї з найуспішніших книжкових серій в історії.

Таємниця псевдоніму 

Як вже давно помітили шанувальники та нові читачі, усі книги виходять під авторством "Дж. К. Роулінг". Як відомо, жінка не вказувала своє справжнє ім'я на вимогу видавця. Він вважав, що твір, який написала жінка, навряд чи захочуть читати хлопчики. Тож, було прийнято рішення створити гендерно-нейтральний псевдонім. Так з’явилося скорочення "Дж. К.", де літера "К" означає Кейтлін ім’я бабусі Джоан.

Джоан Роулінг
Джоан Роулінг
Фото: jkrowling.com

З паперу на екран

Друга книга "Гаррі Поттер і таємна кімната" побачила світ у 1998 року спочатку у Великобританії, потім – у США. В обох країнах роман швидко здобув популярність і став бестселером. Незадовго після цього свою увагу на книги звернула кінокомпанія "Warner Bros. Pictures", яка отримала ліцензію на виробництво фільму. До слова, найбільш касовою відеоороботою став "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії, частина 2". Тоді команда зібрала 1 мільярд 300 мільйонів доларів від продажів квитків, а стрічка посіла третє місце за прибутками після "Аватара" й "Титаніка". 

Статки Джоан Роулінг 

Зважаючи на те, що твір здобув шалену популярність, франшиза є однією з найуспішніших у світі, Джоан Роулінг стала дуже заможною жінкою. Точний розмір її статків невідомий, але певний час вона входила у п'ятірку найбагатших людей планети. Хоча те, що вона мільярдерка, Джоан заперечувала. 

Війна в Україні та підтримка Джоан Роулінг

Коли в Україні розпочалася повномасштабна війна, Джоан Роулінг не змогла пройти повз та підтримувала нашу державу не лише словами, але й діями.

Так, зокрема, у березні 2022 року письменниця повідомила у своїх соцмережах про те, що збільшить пожертвування до 1 мільйона фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу українським дітям. Усі пожертви небайдужі робили до її власного фонду Lumos, який займається збором коштів та речей першої необхідності для дітей. 

Крім того, до благодійності долучився й популярний британський актор та зірка серіалу Денієл Редкліфф. Він почав продавати мантії з краватками, які належили самому Гоґвортсу, а виручені кошти відправив на допомогу українським родинам, які постраждали від нападу росії. 

Раніше "Дивогляд" повідомляв про те, чого очікувати від 4 сезону популярного серіалу "Емілі в Парижі".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше