В Росії випадково встановили пам’ятник нацисту з "георгіївською" стрічкою

vk.com / Типичный Тобольск

Скандальний меморіал "Захиснику вітчизни на всі часи" спорудили у місті Тобольськ.

У селищі Сумкіно, яке входить до адміністративних меж міста Тобольська в Тюменській області РФ, тиждень тому встановили пам'ятник "Захисникам вітчизни у всі часи", повідомляє "Тюмень Times" з посиланням на паблік соцмережі "ВКонтакте" "Правда Тобольська". У виданні обурені: "От тільки не зовсім зрозуміло, захисникам якої саме вітчизни цей пам'ятник, оскільки виявилося що на пам'ятнику зображений Вернер Гольдберг (нім. Werner Goldberg; 3 жовтня 1919 – 28 вересня 2004, Берлін) – військовослужбовецьь Вермахту частково єврейського походження, що служив фотомоделлю у нацистській пропаганді як "ідеальний німецький солдат"".

Як зазначається, замовник передав тобольській фірмі-виробнику ескіз пам'ятника, ті ж направили ескіз в "одну московську фірму", яка опрацювала картинку і прислала назад готовий файл для гравіювального верстата. Виробник набив цю картинку на камінь. "Виходить що московський ретушер підставив всіх. Ні виробник, ні замовник підступу не відчули, хоча на зображенні явно не радянська каска", - підсумували у виданні. Фінальне зображення містило голову нацистського солдата у характерній касці, а під нею – так звана "георгіївська" стрічка, яку зараз активно використовує путінський режим.

Після того, як користувачі соцмереж та журналісти місцевої газети "Тобольська правда" виявили та поширили інформацію про скандальний казус, на нього звернули увагу і місцеві депутати. В результаті зображення виправили на менш майстерне, зате більш ідеологічно витримане.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ