У Грузії археологи знайшли в горах стародавній винний льох

museum.ge

Археологічна експедиція Національного музею Грузії знайшла на території давнього поселення Трелігори (регіон Квемо Картлі у Східній Грузії) залишки винного льоху і храму раннього періоду Картлійського царства, датовані останніми століттями I тисячоліття до нашої ери.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", посилаючись на грузинські ЗМІ.

Як зазначає видання, таке відкриття спонукає вчених вважати, що льох міг бути частиною храмового комплексу. "Виявленню винного льоху того періоду надається особливе значення для дослідження історії розвитку виноробства", - заявили члени експедиції Нацмузею.

За словами членів експедиції, лабораторне дослідження залишків осаду у великому глиняному глечику для приготування вина (квевр-Ред.), ймовірно дасть інформацію про те, чи існувала генна безперервність між сортами винограду, які використовувалися для виробництва вина на ранньому етапі грузинського державотворення, і підтвердженими в Квемо Картлі найбільш ранніми у світі восьмитисячолітніми сортами винограду. Вчені кажуть, що нова знахідка має також велике значення з точки зору історії грузинської традиції виготовлення вина в квеврі.

За інформацією видання, раніше експедиція Національного музею Грузії в результаті археологічних розкопок в Квемо Картлі виявила найдавніші виноградні зерна, датовані VI тисячоліттям. В результаті комплексного дослідження встановлено, що вперше людина одомашнила дику лозу на території Грузії, а потім вже з культурної лози навчилася робити вино. У зішкрібах з керамічного сосуду були виявлені порошинки зерен культурної лози, що підтверджує наявність вина в цій посудині.

Відзначається, що традиційний грузинський метод приготування вина в квеврі в грудні 2013 року був занесений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ