Американські вчені виявили повністю теплокровну рибу

flickr.com/photos/nmfs_northwest

Іхтіологи з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) виявили першу повністю теплокровну рибу.

Як пише видання nplus1.ru, нею виявилася представниця роду морських лучеперих риб опахів - Lampris guttatus, або опах звичайний.

Звичайні опахі - досить великі риби. У них велике овальне і сплощене з боків тіло. Через цю особливості англійською їх нерідко називають "місячною рибою" або "сонячною рибою", а також "океанським млинцем". Їх вага досягає 270 кг, а довжина - 2 м.

Виявилось, що опах звичайний підтримує постійну температуру тіла приблизно на п'ять градусів Цельсія вище навколишнього середовища.

Раніше вчені з NOAA вже довели, що опахи здатні підтримувати постійну температуру всередині черепа. У новому дослідженні вони продемонстрували, що цей ефект поширюється і на інші внутрішні органи, а також повністю розкрили механізм терморегуляції.

З'ясувалося, що головним "теплогенератором" у опахів є інтенсивний рух великими грудними плавцями. З ними пов'язані найбільші м'язи в тілі риби. Їх посилена робота викликає прилив метаболічного тепла і розігрівання венозної крові.

Звичайний опах мешкає в помірних і тропічних водах всіх океанів. Завдяки високій (порівняно з іншими рибами) температурі тіла він може ефективно полювати на великій глибині, де активне переслідування здобичі не характерне для інших риб, що віддають перевагу вичікувати і нападати із засідки. 

Теплокровними рибами вважаються також смугастий тунець, акула-мако і деякі види макрелі. Однак вони можуть підтримувати постійну температуру тільки в скелетних м'язах.

Фото: flickr.com/photos/nmfs_northwest

Фото: flickr.com/photos/nmfs_northwest

Фото: flickr.com/photos/nmfs_northwest

Фото: flickr.com/photos/nmfs_northwest

Фото: flickr.com/photos/nmfs_northwest

ПРОКОМЕНТУЙТЕ