На супутнику Сатурна можливе зародження життя - вчені

selfire.com

Американські та канадські планетологи дійшли висновку, що хімічні умови в підлідному океані на супутнику Сатурна Енцеладі сприяють зародженню й існуванню на ньому життя.

Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Geochimica et Cosmochimica Acta, а також з ними можна ознайомитися на сайті Space.com, повідомляє Lenta.Ru.

За словами одного з авторів дослідження Крістофера Гляйна, його дослідження дозволяють вважати Енцелад "все більш ймовірним кандидатом на роль другого джерела життя в Сонячній системі після Землі".

Як зазначає видання, фахівці використовували дані з апарата Cassini, який взяв проби викидів з гейзерів супутника. Аналізуючи отримані дані, планетологи помітили високий вміст у цих викидах вуглекислоти та інших сполук, що дозволило їм припустити, що води Енцелада містять багато мінеральних речовин.

Отримані матеріали планетологи використовували для побудови моделі, яка описує хімічні властивості підлідного океану супутника Сатурна. Згідно з отриманими результатами, в океанській воді Енцелада приблизно такий же зміст кухонної солі, як і в земному океані. Крім того, в океані багато соди і високий рівень лужності (показник pH цієї води досягає 12).

За словами вчених, висока лужність і великі концентрації соди означають, що в надрах океану відбуваються реакції серпентизаціі, що представляють собою взаємодію гарячих порід супутника і вод океану. В результаті цього у воду виділяються вуглекислота, водень і метали.

За інформацією видання, на планеті Земля схожі на океан Енцелада умови існують в озері Моно, що у Каліфорнії. У цій водоймі багато солі та соди, в ньому не живе риба. Однак там же існують незвичайні організми, зокрема бактерії GFAJ-1, толерантні до смертельних для інших організмів концентраціям миш'яку.

Раніше планетологи за допомогою комп'ютерного моделювання показали наявність на Енцеладі під шаром льоду на глибині 30-40 км океану. У надрах цієї водойми розташовуються термальні джерела, які нагрівають воду до температури в 90 градусів Цельсія. Іншим вченим вдалося простежити за тим, як вода з гейзерів Енцелада потрапляє в кільця Сатурна, а потім в атмосферу газового гіганта, відзначає видання.

Як ми раніще повідомляли, астрономи дізналися, чому виникають гейзери на одному з супутників Сатурна.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ