Українські "зелені чоловічки" захопили російський павільйон на Венеційській бієнале

platfor.ma

Люди у військовій формі з написом "у відпустці" окупували резиденцію РФ у день її відкриття на найбільшому форумі сучасного мистецтва.

Анонімні українські активісти влаштували собі "відпустку" в російському павільйоні Венеціанської бієнале, повідомляє Platfor.ma.

Вчора у Венеції відкрився російський "Зелений павільйон" – представництво країни-агресора на бієнале сучасного мистецтва. У перший же день його заполонили невідомі активісти у військовій формі, які стверджували, що вони просто знаходяться там у відпустці.

Всі вони, копіюючи російських "зелених чоловічків", заявляють, що перебувають у відпустці. Активісти роздавали форму всім бажаючим і закликали приєднуватися до "відпустки", а автору найкращої тематичної фотографії обіцяють приз: поїздку в Крим.

Серед учасників перформансу були помічені українські художники та діячі культури, а також представники інших держав. За їх словами, вони були залучені в акцію анонімними активістами, які роздавали листівки на вході у Джардіні (територія бієнале) і пропонували виграти безкоштовну відпустку на море.

За словами активістів, російський павільйон був обраний, оскільки акція посилається на окупації Криму "анонімними" солдатами навесні 2014-го року – подію, яку більшість країн світу визнали порушенням міжнародних правил.

Журналістам вдалося з'ясувати, що це акція українських художників, які побажали залишитися неназваними, і поспілкуватися з одним із них.

Зі слів джерела, реакція співробітників павільйону і відвідувачів була різною: "Хтось говорив: "Це дуже по-російськи". Інші запитували, чи не частина ця експозиції павільйону. А треті закликали викликати поліцію. Ми пробули в павільйоні близько години, перш ніж всі все остаточно зрозуміли і дійсно подзвонили в поліцію".

Активіст зазначив: "В цілому ж дуже багато спонтанно захотіли брати участь в акції. Ми роздали понад сотні уніформ з написом "On Vacation". Люди були раді всерйоз зацікавлені і з задоволенням брали участь. Тим більше, що за найкраще фото з павільйону країни-окупанта ми даруємо приз – путівку до окупованого Криму".

Деякі свідки події дуже довго і серйозно обговорювали з українцями питання окупації, в той час як інші просто хотіли взяти участь в арт-проекті: брали форму і тут же фотографувалися. "Загалом, в першу чергу це дивовижний досвід обміну інформацією про ситуацію, яка надихнула нас на проект", – каже активіст.  

Мета ж акції – змусити глядача актуалізувати свої думки та переконання з приводу особистого розуміння і досвіду окупації: "Основна ідея проекту в тому і полягає, що потрібно змусити людей задаватися питаннями про конфлікт в Україні".

Акція триватиме до 9-го травня, коли активісти визначать переможця і подарують йому поїздку до Криму. "А поки ми будемо продовжувати роздавати форму і листівки, що пояснюють, в чому справа. У тому числі поряд з російським павільйоном. Чи будемо ми ще щось робити в ньому – не впевнений. Нашим завданням було домогтися того, щоб зовсім сторонні люди задумалися про окупацію і самі побували в павільйонах країн-агресорів "у відпустці" у військовій формі. Це вже сталося", – заявив активіст.

Офіційно один з найбільших у світі форумів сучасного мистецтва – Венеційська бієнале – відкриється 9-го травня і триватиме до 22-го листопада. Український павільйон відкривається сьогодні концертом "Океану Ельзи".

ПРОКОМЕНТУЙТЕ