На тлі війни: на Київщині почали вирубувати парк-пам'ятку – фото й відео

У Софіївській Борщагівці, що у Київській області, почалася вирубка єдиного зеленого місця на території села, парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Зелена Брама", яку зупинили небайдужі українці.

Обурені громадяни та ліквідація парку-пам'ятки руками неповнолітніх

12 липня місцеві мешканці помітили, що у парку-пам'ятці садового-паркового мистецтва "Зелена брама" невідомі почали вирубку кущів та молодих дерев. За словами свідків роботи здійснювали декілька неповнолітніх під наглядом двох дорослих осіб, які знайшли оголошення в Інтернеті. Небайдужі викликали поліцію, а згодом адвокат розшукав замовника вирубки – ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА". Про це повідомляє "Дивогляд".

"На тлі війни хтось чомусь вирішив, що знищення природи – гарна ідея. І це попри те, що багато українців люблять цей затишний зелений куточок, де можна відпочити від міської атмосфери", – поділився місцевий.

Зустрічі місцевих мешканців із забудовником

14 липня о 12:00 небайдужі громадяни зустрілися з Черноморенком Євгеном Ігоровичем, директором і одним із засновників ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА". За словами адвоката Ради Адвокатів Київської області Романа Возного, вирубка відбулась без необхідних дозволів.

"Навіть для того, щоб зрізати один кущ, не те, що дерево, в даному лісі необхідний Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів від ДП "Київське лісове господарство". Даного дозволу ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА" не має, що підтверджено Актом огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства від 14.07.2022", – пояснив адвокат.

Втім, директор наголошував, що все законно та надав фотографії документів про передачу ділянок парку в тимчасове довгострокове користування на 49 років. Зокрема, Розпорядження Бучанської районної державної адміністрації Київської області №24, яке було прийняте в перший день війни – 24 лютого 2022 року.

Також він не підтвердив, що наймав неповнолітніх вирубувати дерева. Головна мета тимчасового довгострокового користування, зі слів директора ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА", встановлення платних альтанок, мангалів, та дитячих майданчиків.

"Ліс повинен залишатися в первісному вигляді, а не перетворюватися на засмічений "парк-атракціонів". Я проти будь-якої забудови в єдиному зеленому місці нашого району", – стверджує обурена мешканка села.

На зустрічі були представники сільської ради Борщагівської громади та представники ДП "Київське лісове господарство", де останні визначили розмір шкоди на місці вирубки у розмірі 41 253,90 грн.

Акт
Акт
Фото: "Дивогляд"

Тим не менше, зустріч не виявилася продуктивною. Саме тому мешканці Софіївської Борщагівки домовилися з Черноморенком про нову зустріч, яка відбулася 18 липня. На ній були присутні представники Борщагівської сільської ради, активні мешканці та керівництво ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА".

"Борщагівська сільська рада повністю підтримала жителів та було прийнято колективне рішення надати час представникам ТОВ "АТЛАНТ ГРУП ЮА" створити презентацію свого бачення майбутнього ділянки та винести її на розгляд громади для подальшого узгодження дій на території лісу та недопущення беззаконня", – йдеться у повідомленні Борщагівської сільської ради.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Протасовому Яру створять ландшафтний заказник.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше