9 порад, як зменшити витрати на продукти харчування

Останнім часом ціни в магазинах стали доволі кусючі. Ми зібрали прості, але ефективні поради, які допоможуть витрачати на продукти менше. Засвоївши кілька таких корисних звичок, ви й не помітите, як почнете непогано економити.

Чергове зростання цін в Україні уже нікого не дивує, але змушує переглянути свої витрати та знайти способи економії. За даними Держстату, у 2020 році українці витрачали на продукти біля 41 відсотка свого бюджету. Зазначимо, що частка витрат жителів західних країн на продукти є значно нижчою.

Попри це, українські родини прагнуть заощадити кошти на відпочинок, ремонт, купівлю великої побутової техніки. Хтось має на меті придбати автомобіль, а можливо і житло. Необхідно також пам'ятати про заощадження на освіту дітей. В той же час, багатьом в Україні заледве вдається не перевищувати витрати над доходами, адже ціни безперервно зростають як на найнеобхідніші товари, так і на комунальні послуги.

Українці йдуть до супермаркетів

За даними опитування R&B Group, протягом останніх років більшість українців обирають саме великі супермаркети для купівлі продуктів. Не дивно, адже це зручно, є певна гарантія якості, дозволяє заощадити час, можна придбати не тільки продукти харчування, а й чимало необхідних товарів для дому. В час пандемії саме у магазинах великих мереж максимально організовано протиепідемічні заходи, і тут, як не дивно, дуже мало шансів інфікуватися. Та саме у супермаркетах є чимало дієвих пасток, організованих маркетологами, потрапивши у які ми витрачаємо більше запланованого.

Ми підготували кілька порад для тих, хто бажає заощадити сімейні витрати. Особливо це актуально зараз, коли українці починають готуватися до свят, які досі традиційно для більшості асоціюються з багатим святковим столом.

1. Завжди йдіть за покупками зі списком

Складайте список заздалегідь, а не у поспіху, коли вже пора виходити з дому. Тоді точно нічого не забудете. Врахуйте все, що буде необхідно для вашої сім'ї на певний період часу. Можна просто робити нотатки у смартфоні, для цього є навіть зручні мобільні додатки.

2. Подивіться акції супермаркетів, не виходячи з дому

Скористайтесь онлайн ресурсами, такими, як Kimbino, щоб дізнаватися про акції супермаркетів, де плануєте робити покупки. Тут ви знайдете актуальні листівки, зможете порівняти ціни на необхідні вам товари, щоб не витрачати на це час у магазині.

3. Не поспішайте за товарами-приманками

Кожен супермаркет пропонує чимало вигідних пропозицій на найбільш вживані продукти. Наприклад, економія на вершковому маслі. Але часто приваблива ціна на якийсь один товар примушує вас зайти саме у цей магазин, і ви попутно берете в корзину ще чимало речей, які зовсім не планували купувати.

4. Користуйтеся програмами лояльності розсудливо

Звичайно, це чудово, коли можна розрахуватися за покупку бонусами, і зменшити суму в чеку на 30-50 гривень, а то й більше. Але часто саме програми лояльності спонукають нас купувати більше, додатково витрачати більші суми заради бонусів чи більшого відсотка знижки.

5. Йдіть у магазин ситими

Можливо, порада і банальна, але це справді допоможе вберегти вас від імпульсивних незапланованих покупок.

6. Будьте уважними

Звертайте увагу на продукти, розміщені на нижніх полицях в супермаркеті. Як правило, там ви знайдете дешевші товари, якість яких цілком може вас задовільнити. Перевіряйте терміни придатності. Уважно читайте цінники. Мабуть, усім знайома ситуація – бачимо жовтий цінник з чудовою ціною на, скажімо, вершкове масло. Із задоволенням беремо у кошик не менше трьох упаковок (невідомо коли ще така акція буде!). А вдома, переглядаючи чек, виявляємо, що знижка була на вершкове масло жирністю 63%, а не на упаковки 72,6%, які опинилися у нас.

7. Спробуйте альтернативу

Ми не кажемо відмовлятися від продуктів улюблених брендів. Але все ж таки можливо варто звернути увагу і на товари інших виробників, продукція яких є якісною та дещо дешевшою. Ціна на товари власних марок та їхня якість роблять їх чудовою альтернативою відомим брендам.

8. Ретельно порівнюйте ціни

Уже всім відома витівка маркетологів – супер-пропозиція у вигляді ціни 19.99 чи 19.90 гривень, яка насправді для нашого гаманця є тими ж 20 гривень. Але є й більш вишукані маніпуляції: у зовні схожих пляшках насправді різний об'єм олії (може бути 750, 850, 870 чи 900 мл). Задумайтесь, як давно ви купували олію об'ємом 1 літр? Погодьтесь, якщо ми говоримо про економію, то декому, можливо і калькулятор знадобиться.

9. Не витрачайте кошти на пакети

Завжди беріть з собою власний пакет для покупок, а найкраще – сумку з тканини. Так ви заощадите додатково 2-3 гривні і не сприятимете забрудненню навколишнього середовища.

Наостанок найголовніша порада

Наостанок, хочемо додати, що готувати вдома, а не купувати готові страви чи напівфабрикати, є не тільки вигідніше, але й краще для вашого здоров'я. Обирайте корисні продукти. Це чудова інвестиція, адже ви уникнете серйозних проблем зі здоров'ям та дійсно збережете ваші кошти у майбутньому. І не засмучуйтеся, якщо вчергове впіймалися на гачок так званих "акцій". Наступного разу обов'язково скористайтеся нашими порадами, і вам вдасться зекономити та уникнути стресу.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше