Кладовище стародавніх майя

Вчені з’ясували, що спричинило загибель цивілізації майя

sciencealert.com

Посуха, яка відбулася в Центральній Америці близько тисячі років тому, стала однією з причин загибелі цивілізації майя

Науковці з Кембриджського університету виявили, що посуха, яка відбулася в Центральній Америці близько тисячі років тому, стала однією з причин загибелі цивілізації майя. В період падіння цивілізації, кількість опадів зменшилася майже вдвічі. Про це повідомляє НВ з посиланням на EurekAlert!.

Для цього дослідження, науковцями був розроблений метод вимірювання ізотопів води, захоплених гіпсом, мінералом, який утворюється під час посухи, коли рівень води знижений, в озері Чічанчанаб на півострові Юкатан. У періоди посухи більше води випаровується з озер, таких як Чічанчанаб, і оскільки легші ізотопи води випаровуються швидше, вода стає важчою.

"Цей метод дуже точний, він майже як вимір самої води", – зазначив Нік Еванс, аспірант кафедри наук про Землю Кембриджського університету.

Результати дослідження вказують на те, що в пікові періоди спостерігалося зниження кількості дощів на 70%. Внаслідок чого, вирощування основних сільськогосподарських культур було неможливим. Науковці також з’ясували, що відносна вологість повітря була нижче 2-7% відсотків порівняно з сьогоднішньою кліматичною нормою.

"Роль зміни клімату в катастрофі класичної цивілізації майя суперечлива тому, що попередні записи обмежуються якісними реконструкціями, наприклад, ми не знали, чи були умови більш вологими або більш сухими. Наше дослідження забезпечує статистично достовірні оцінки рівнів опадів та вологості", – підкреслив Нік Еванс.

Як повідомляв 5.UA, вчені виділили останні 4200 років, як окремий період розвитку нашої планети.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ