Фестиваль світла в Англії

Нетривіальні "ліки" проти хандри: Лондон сяє тисячами різнобарвних вогнів

5 канал

Визначні пам'ятники Лондона прикрасили яскравою ілюмінацією - там стартував грандіозний фестиваль світла

Британська столиця потонула у тисячі різнобарвних вогнів. У Лондоні відбувається масштабний фестиваль світла "Люм’єр". Неймовірними ілюмінаціями у стилі техно засвітився готичний фасад Вестмінстерського Абатства. На площі Лестер-Сквер спорудили оригінальний природній куточок. Поміж імітованого листя очерету та світлових квітів вигулькують яскраві фігури зайчиків, жабок та борсуків. 

По-новому засяяла і площа Пікаділлі. На фасад Королівської академії проектують лазерне ЗD-шоу, а неподалік палким шанувальникам мистецтва пропонують зіграти мелодію на сотні світлових музичних паличок.

Тунель із 40 трикутних воріт, інсталяції з люмінесцентних ламп та чарівний водоспад із ліхтариків – на кожному куточку лондонських вулиць гостей вражають все новими захопливими витворами. Особливу увагу відвідувачів прикувала інсталяція "Етер" - тандем електро-музики і світла, розроблена британськими дизайнерами, поетами, архітекторами і техніками.

"Це дійство надзвичайно гарне. Люди просто не відриваються від своїх телефонів, знімаючи усе на камеру. Я вважаю це за комплімент. Глядачі поглинають очима цей витвір. Правду кажучи, це мені дуже лестить", - зазначає учасник фестивалю Сатьяджіт Дас.

Фестиваль світла в Англії
Фестиваль світла в Англії
Фото: 5 канал

"Найдужче нам перешкоджала погода. Ми встановлювали свої роботи більше трьох днів. Спершу сильно дощило, а напередодні увечері вирував вітер. Навіть пошкодив декілька інсталяцій. Тож, якщо працюєте надворі, то слід подбати про те, щоб фігури були досить міцними", - зауважила учасниця фестивалю Джо Покок.

Фестиваль "Люм'єр" проводять у Лондоні вже вдруге. Видовище простягається уздовж всієї столиці. Участь у ньому беруть десятки британських і закордонних митців.

"Очевидно, що ця пора - найпохмуріший час у Лондоні. Усі вже закінчили різдвяний шопінг, у магазинах завершилися розпродажі, люди намагаються повернутися до звичного післясвяткового ритму життя. Це трішки їх засмучує, тож частково ідея фестивалю - розфарбувати звичайні будні у цей зимовий сезон", - пояснює задум художній дизайнер фестивалю Хелен Меррідж. 

Надихнутися можна у відео: 

Дійство вже охрестили наймасштабнішим світловим фестом у Великій Британії. У Лондоні встановили близько 60 світлових інсталяцій. Вони тішитимуть мешканців та гостей Лондона до 21-го січня.

Христина Катарина, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ