До північного сяйва – як рукою подати: в Ісландії фермер звів незвичний "Готель мільйонів зірок"

Незвичайні готельні номери – справжня знахідка для мандрівників, адже розташовані вони неподалік Золотого Кільця Ісландії – популярного туристичного маршруту на півдні острова

Просто посеред лісу ісландський фермер звів готель із прозорими стінами. Але не для того, щоб підглядати за відвідувачами, а щоби вони вночі, лежачи в своїх ліжках, могли спостерігати за північним сяйвом. Докладно – від "5 каналу".

Один з найвіддаленіших вулканічних островів Ісландії на Північному полярному колі приваблює туристів своєю холодною красою і дикою скандинавською природою. Для тих, хто прагне спокою і гармонії, тут приготували особливі готельні номери – повністю прозорі та схожі на бульбашку.

Відвідувачам пропонують зупинитися в надувних хатинках-іглу, розташованих просто посеред незайманого лісу поміж сосен і беріз. Кімнати у 360° називають "готелем мільйонів зірок", адже звідси відкриваються неймовірні крижані краєвиди, а вночі горілиць можна спостерігати за дивовижним північним сяйвом.

Дизайн надувних бульбашок просто неба – втілення арктичного мінімалізму. В кімнатах – лише комфортні ліжка, теплі килими, невеличкі світильники. Кожна іглу оснащена вентиляційною системою та обігрівачами. А от кухня, ванні кімнати і вбиральні для всіх приміщень спільні розташовані окремо на території. Ідея створити прозорі готельні номери належить місцевому підприємцю, який до цього декілька років працював на фермерських угіддях, де й звів неординарні кімнати.

"Спершу на цій території простягалося поле, а 28 років тому ми почали висаджувати тут дерева. В нас тривалий час працював один юнак, і одного разу, приблизно два роки тому, він запитав нас, чи не хотіли б ми проекспериментувати і встановити одну бульбашкову кімнату. Ми погодилися, але на той час навіть не очікували, що тепер нам вдасться спорудити аж дев'ять таких номерів", – згадує фермерка Сіґрідур Сіґурсфіндоттір.

Незвичайні готельні номери – справжня знахідка для мандрівників, адже розташовані вони неподалік Золотого Кільця Ісландії – популярного туристичного маршруту на півдні острова. Його шлях бере початок від Рейк'явіка та сягає видовищних водоспадів, льодовиків, вулканічних кратерів і гейзерів. Тому не дивно, що ексклюзивні надувні іглу бронюють на декілька місяців заздалегідь. Ніч у прозорій кулі під арктичними зорями коштує приблизно $250. Утім, заради усамітнення на лоні природи та прекрасних пейзажів відвідувачі ладні спустошити свої гаманці.

Як запевняє Сіґурсфіндоттір: "Тут панує надзвичайна тиша. Люди з великих міст зупиняються в цих номерах, адже прагнуть спокою та безтурботності".

На сьогодні "острів льоду і вогню" став другою країною в світі, де за полярним сяйвом туристам пропонують спостерігати з-під теплої ковдри, лежачи в ліжку. Окрім Ісландії, вишукані прозорі іглу зі скла також чекають мандрівників і на казкових лапландських курортах – Какслауттанені і Рованіемі.

Утім, власники ісландського бульбашкового готелю поступатися фінським хижкам не мають наміру і планують спорудити надувні номери ще й у лісах на півдні крижаного острова Скандинавії.

Христина Катарина, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше