Музей на подвір'ї власної оселі: мешканець Львівщини зібрав унікальну колекцію

5 канал

У домашньому музеї – кількасот експонатів різних епох – кам'яної та бронзової доби, часів Київської Русі, Козаччини, Австро-Угорської імперії

Мешканець села Трудовач, що за півсотні кілометрів від Львова, власну колекцію зібрав, не виїжджаючи з малої Батьківщини. У домашньому музеї – кількасот експонатів різних епох – кам'яної та бронзової доби, часів Київської Русі, Козаччини, Австро-Угорської імперії. І всі артефакти він знайшов поблизу села. Продавати наміру не має, від грошей відмовляється. Але всі охочі можуть завітати до музею.

Колекціонера Віктора Іванюка у селі Трудовач Львівщини, знають усі. У домашньому музеї чоловік зберігає кілька сотень експонатів, які знайшов в околицях села. "Я почав збирати цю колекцію практично з дитинства, ще до школи не ходив. Але в той час мене більше монети цікавили… Наприклад, поле виорали, а на весну перемерзла земля – я собі ходив і часто здибав старі монети", – розповідає колекціонер.

У добірці Іванюка артефакти різних періодів: знаряддя праці, амулети, прикраси, зброя кам'яної та бронзової доби, часів Київської Русі, Козаччини та Австрійської імперії: "Я здибав і наконечники стріл, і сокири, булаву… є часи язичницькі. Ще коли богам поклонялися – Дажбогу, Сварогу, Перуну – амулети тих часів. Коли почалося християнство – то хрестики та навіть мощі. Але чиї, не можна сказати".

Чому саме це село таке багате на цінні знахідки – пояснюють археологи. Кажуть, що через Трудовач пролягали кілька торговельних та міграційних шляхів.

"Є певні археологічні теорії, що туди проходила так звана Волоцька переправа, тягнули кораблі з однієї річки в іншу. Це один фактор. Інший – на Золочів проходили кілька важливих і торгівельних шляхів", – пояснює молодший науковий співробітник науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Євген Ткач.

За зібрану колекцію пропонували чималі гроші, зізнається Віктор Іванюк. Але жодного експонату чоловік не планує продавати. Каже, колекція дістанеться у спадок онукові, який уже цікавиться справою дідуся.

Марічка Кужик, Євген Радіон, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ