"Заховані серед скель": Топ-10 найбільш вражаючих каньйонів світу

vsviti.com.ua

Тут зібрані наймасштабніші природні каньйони, які формувались впродовж років і тепер стали туристичними принадами

Найгарніші куточки світу приховані у горах та улоговинах і часто приваблюють туристів. Ми зібрали 10 найбільш вражаючих каньйонів світу.

Каньйон Антилопи розташований у південно-західній частині  США. Він утворений з червоного пісковику, який під впливом вітру та дощів перетворив ці речовини на химерні фігури.

Каньйон річки блайдів – це 25 тисяч гектарів дива природи. Це третій за величиною каньйон в світі, що розташований у ПАР.

Чаринський каньйон, що в Казахстані, відомий Долиною Замків. Це місце, де зібралися химерні скелі, утворюючи ніби природній коридор обабіч дороги.

Каньйон Колка – найглибший каньйон у світі. Він розташований у Перу і глибина його сягає 4100 метрів.

Мідний каньйон у Мексиці – своєрідне скупчення шести окремих каньйонів. У його глибинах можна часто зустріти місцевих жителів – індіанців Тараумара.

Фото: vsviti.com.ua

Глен-Каньйон, розташований у США, отримав свою назву від своєї форми, яка нагадує підкову. Підковоподібний меандр – це просто чергове творіння могутньої річки Колорадо.

Каньйон Матка одне з найчарівніших природних утворень у Македонії. Знаходиться він неподалік Скоп'є , а тому поруч є кілька середньовічних монастирів.

Каньйон Ваймеа (Гаваї) витягнувся на 16 кілометрів на заході острова Кауаї. Глибина цього американського каньйону подекуди сягає 1000 метрів. Утворився каньйон більше тисячі років тому в результаті дощів, сильної повені і розливу однойменної річки.

Ярлунг Цангпо Гранд-Каньйон, що у Тибеті, – досить протяжний природний каньйон, що розтягнувся на 240 кілометрів під впливом вод річки Ярлунг. Середня глибина ущелини дорівнює п’яти тисячам метрів, тому його вважають одним з найглибших у світі, передає "Всвіті".

Гранд Каньйон, США – найвідоміший каньйон у світі. Він розташований на плато Колорадо та вважається одним із найбільш незвичайних геологічних об'єктів на Землі. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ