Як тайські слони святкували Новий рік

5 канал

У Таїланді святкують Сонгкран (Songkran) – тайський Новий рік. Офіційно це відбувається з 13 по 15 квітня, але в окремих містах дата святкування змінюється від 11 до 18 квітня

Місцеві жителі називають свято Ван Сонгкран (Wan Songkran), що дослівно перекладається як пересування з одного місця на інше. Тайський календар складається з дванадцяти циклів, кожен з яких присвячений певній тварині, що наділяє рік тими або іншими рисами.

Раніше було прийнято в Сонгкран ходити по вулицях з чашею води і окропляти парою крапель кожного зустрічного. Зараз же поливають усіх підряд з водяних пістолетів, відер і поливних шлангів, вигукуючи при цьому "Sawasdee pi mai!" (З Новим роком!) Так, наприклад, у Чангмай водою поливають просто з кріпосного рову в центрі міста. Спеціально перед святкуванням цей рів чистять, щоб вода не була брудною.

Однак традицією обливання водою це свято не обмежується. Історично Сонгкран – це свято любові і поваги, день, який тайці прагнуть зустріти всією родиною. Ранок Сонгкрана починається з походу до храму, де ченцям дарують приготовані заздалегідь вишукані домашні частування, підкреслюючи таким чином свою повагу до них як до вчителів і наставників. Після повернення з храму настає час другої частини новорічної церемонії – обмивання сімейної статуетки Будди чистою водою з пелюстками троянд і жасмину. Потім на знак поваги до старших членів сім'ї ллють воду на їх руки. Після цієї церемонії сім'я сідає за святковий стіл, щоб насолодитися святковою трапезою.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ