Чому котів дратують зачинені двері та коли це сигналізує про серйозну проблему

Чи помічали ви, як ваш кіт реагує на зачинені двері? Деякі власники домашніх тварин спостерігають досить незвичну поведінку, коли їхні улюбленці стають буквально одержимими дверима, що закриті

Коти можуть запихати лапи у щілини, дряпати поверхню або жалібно нявкати. Виникає питання: чому коти так реагують на зачинені двері? Дослідження показують, що причина криється в їхній природі та певних особливостях поведінки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Пояснення поведінки котів

Фахівці пояснюють, що коти мають інстинкт дослідника, який часто виявляється саме через їхнє бажання контролювати територію. За словами Карен Суеда, експертки з поведінки котів, ці тварини можуть мати так званий "страх пропустити щось важливе".

Вони хочуть знати, що відбувається за дверима, і зачинений простір викликає в них занепокоєння. Це природна реакція на зміну середовища, адже коти завжди прагнуть стежити за тим, що відбувається довкола.

Ще однією причиною, за словами фахівця Інгрід Джонсон, є те, що коти відчувають безпеку лише тоді, коли можуть контролювати ситуацію. У дикій природі це допомагає їм виживати.

І хоча домашні коти не мають загроз, як у дикій природі, інстинкти все одно залишаються. Закриті двері позбавляють їх цієї впевненості, змушуючи нервувати.

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

Зі свого боку, Джейн Ерліх додає, що коти не люблять відсутність вибору та контролю. Їм може бути не настільки важливо брати участь у тому, що відбувається за дверима, але вони точно хочуть знати, що саме там відбувається. Це прагнення до контролю та знання вбудоване в їхній характер.

Але не все зводиться до інстинктів. Коти також люблять увагу своїх господарів. Як зазначено у дослідженні, кішки частіше обирають спілкування з людиною, а не іграшки чи інші розваги. Для них важливо, щоб їхній господар був поруч. І якщо двері стають перешкодою до улюбленого місця або господаря, це також може викликати у тварини стрес.

Щоб зменшити занепокоєння улюбленців, варто створити послідовну систему доступу до різних місць у будинку. Якщо певна кімната має бути завжди закритою для кота, важливо дотримуватися цього постійно, а не тільки іноді.

Звичайно, іноді кіт може демонструвати поведінку, яка свідчить про серйозніший рівень стресу. Наприклад, якщо ви помітили надмірне нявкання, притискання вух або шипіння, варто звернутися до ветеринара. Це може бути ознакою проблем зі здоров'ям або іншого джерела тривоги, не пов'язаного лише із зачиненими дверима.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені дослідили поведінку котів, коли їхніх господарів немає вдома.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше