Таргани

Як позбутися тарганів у квартирі та будинку назавжди

pexels.com

Способи боротьби з тарганами. Кращі засоби та найефективніші методи. Особливості знищення тарганів за допомогою народних методів та інсектицидів

Поява тарганів у будинку чи квартирі може стати справжньою проблемою. Адже комахи дуже швидко пристосовуються до нового середовища та виживають навіть у екстремальних умовах. В таких умовах позбутися тарганів у домі досить складно. Але, це все ж таки здійсненне завдання. Потрібно лише правильно підібрати засіб від тарганів https://nasekomym.net/uk/borotba-z-targanam/, а також виконати необхідні заходи для запобігання появі дрібних шкідників у майбутньому.

З'явилися таргани: що робити?

В багатоквартирних будинках, де є захаращені підвальні приміщення та інші забруднені місця, дуже високий ризик появи цих комах. Але іноді можна помітити "непрошених гостей" у будинку, а також в промисловому приміщенні. У будь-якому з цих випадків власники прагнуть якнайшвидше позбутися тарганів. Для цього потрібен комплекс заходів, оскільки шкідники мають стійкий імунітет.

Які причини появи тарганів?

Щоб забезпечити ефективну боротьбу з комахами, необхідно знати про те, що призводить до їх появи в будинку, квартирі або іншому приміщенні. Серед найпоширеніших причин можна назвати:

 • високий рівень вологості;
 • наявність продуктів харчування у відкритому доступі;
 • захаращеність;
 • безлад та рідкісні прибирання.

Це ідеальні умови для маленьких шкідників. Якщо ви підтримуєте чистоту і не залишаєте їжу на столі, причина появи може бути у сусідів.

Таргани
Таргани
Фото: Pixabay

Звідки з'являються шкідники?

У приміщення комахи можуть проникати різними шляхами. Найпоширеніший із них – це через щілини у стінах. Шкідники часто відкладають яйця всередині, а звідти крізь отвори проникають до кімнат, щоб знайти їжу. Крім цього, шкідники можуть легко проникнути до будинку через будь-які інші щілини (у тому числі у підлозі), а також вентиляційні шахти.

Як зрозуміти, що завелися таргани?

Ключовою складовою ефективної боротьби з тарганами є своєчасне виявлення. Якщо пропустити цей момент, тоді вони отримають достатньо часу для створення цілих колоній. У цьому випадку позбавитися прусаків буде непросто. Щоб не допустити подібної ситуації, необхідно звертати увагу на очевидні ознаки появи комах:

 • поява місць з кладками яєць (вони мають довгасту форму);
 • дрібні сліди життєдіяльності прусаків (це дрібні коричневі цятки, які можуть з'явитися на стінах, підлозі, а також кухонній техніці);
 • специфічні запахи у кімнатах.

Помітивши будь-яку з цих ознак, необхідно негайно шукати місця проживання і вживати заходів щодо знищення.

Де найчастіше розміщуються гнізда тарганів?

Комахи вважають за краще жити в темних, теплих і вологих місцях. Таким чином вони найчастіше мають свої гнізда під холодильником і раковиною. Крім цього, їх можна знайти у таких місцях:

 • у дрібних і великих щілинах (не тільки всередині стін та підлоги, а й у меблях);
 • під плінтусами;
 • у внутрішніх просторах духовки, ящиків меблів і навіть мікрохвильові печі.

На ділянках, де відшарувалися будівельні матеріали та шпалери також складаються оптимальні умови для проживання комах.

Як вивести тарганів?

Коли ви змогли знайти місця, потрібно переходити до основного етапу – знищення. У домашніх умовах зробити це можна двома способами: народними засобами та спеціальними хімічними препаратами.

Таргани
Таргани
Фото: pexels.com

Як позбутися шкідників народними засобами?

Боротьбу з комахами можна розпочати із народних засобів. Можна виділити кілька найефективніших видів:

 • ефірна олія (можна вибрати засоби, в яких міститься витяжка з листя м'яти, лаврового листа або гвоздики, а також витяжка з анісу);
 • оцтовий розчин (запах засобу теж неприємний для шкідників).

Крім них можна використовувати розчин нашатирного спирту та порошок борної кислоти.

Як знищити шкідників інсектицидами?

Народні засоби не завжди є ефективними. Якщо потрібний гарантований результат, варто розглянути спеціальні препарати. У продажу можна знайти десятки варіантів. Наприклад, можна купити клейові пастки, приманки, спеціальний клей, а також спреї та гелі.

Засіб від тарганів
Засіб від тарганів
Фото: nasekomym.net

Як позбутися тарганів назавжди: профілактика появи прусаків

Щоб повністю знищити комах, потрібний комплекс заходів. Він передбачає виявлення гнізд, генеральне прибирання приміщення, а також вибір ефективних засобів. Останні потрібно купувати лише у спеціалізованих магазинах

“Джерело: nasekomym.net”

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ