ТОП-10 архітектурних шедеврів, які ви повинні побачити за життя

5 жовтня відзначають Всесвітній день архітектури. З цієї нагоди "Дивогляд" підготував підбірку найкрасивіших і найбільш незвичайних будівель світу, які вам точно варто побачити на власні очі.

Тож чекаємо закінчення пандемії коронавірусу, збираємо гроші і вирушаємо у захопливі мандри.

Тадж Махал, Індія

Прекрасний символ втраченого кохання, цю будівлю побудували понад 300 років тому за наказом Шах Джахана, імператора великих моголів, щоб ушанувати пам’ять його коханої дружини Мумтаз Махал.

Останнім часом через будівництво, збільшення забруднення повітря та збільшення кількості комах білосніжні стіни “перлини Індії” почали набувати жовтого, коричневого та зеленого кольорів. Тож варто поспішити, якщо хочете побачити цю будівлю такою, якою вона була у час свого створення у 17 столітті.

Замок Нойшванштайн, Німеччина

Цей замок вважають найкрасивішим зі всіх замків та палаців Німеччини. Щорічно його відвідують понад 1,3 млн туристів. І саме він став прототипом для знаменитого палацу Сплячої красуні — символу кінокомпанії Disney.

Міланський собор, Італія

Собор Санта Марія Нашенте, який самі міланці називають Дуомо, по праву вважають не тільки символом міста, а й перлиною всієї італійської готики. Він захоплює своєю монументальністю, обумовленою унікальним минулим і своєрідним змішанням архітектурних стилів. Будівництво всесвітньо відомої церкви почалося ще в 1386 році, але оформлення фасаду вдалося завершити лише на початку 19 століття за наказом Наполеона, а деякі деталі Міланського собору доробляли аж до 1965 року. Таким чином, цей готичний гігант став наймасштабнішим "довгобудом" в італійській архітектурі.

Замок Мон-Сен-Мішель, Франція

Цей прекрасний замок дуже нагадує палац якоїсь казкової принцеси. Зовсім невеликий здалеку, але величний, замок-фортеця розкинувся на невеликому скелястому острівці на річці Кюснон, на висоті близько 80 метрів над рівнем моря. Це диво архітектури розташувалося таким чином, що Бретань і Нормандія досі сперечаються, кому він належить. Творець "Собору Паризької Богоматері" Віктор Гюго, був настільки вражений красою цього величного замку, що назвав його пірамідою в океані.

Мачу-Пікчу, Перу

Мачу Пікчу
Мачу Пікчу
Фото: Shutterstock

Розташований у нерівних горах Анд, Мачу-Пікчу, безсумнівно, є найвідомішою археологічною пам’яткою цивілізації інків на планеті. Він був зведений в 1450 році, але повністю занедбаний в 1550 році через завоювання Іспанії. У 2007 році це місце було визнане новим дивом світу.

Цікаво, що все каміння, з якого збудоване місто, були точно витесане так, щоб щільно прилягати один до одного. Тому для утримання стін не були потрібні додаткові матеріали. І стародавні архітектори продумали все настільки добре, що будівлі навіть здатні протистояти землетрусам.

Стародавнє місто Петра, Йорданія

Петра, Йорданія
Петра, Йорданія
Фото: Shutterstock

Петра в перекладі із грецької — камінь. І це ідеальна назва для цього місця, адже все місто повністю вирубане із каменю у скелях. До 1812 року це прадавнє місто у пустелі в Йорданії було втрачено для сучасного світу. Але, якщо ви коли-небудь побуваєте у ньому, ви ніколи не забудете величі і краси цього місця.

Ангкор-Ват, Камбоджа

Ангкор-Ват
Ангкор-Ват
Фото: Shutterstock

Ангкор-Ват є найбільшою культовою спорудою та однією з найважливіших археологічних пам'яток світу. Храм був зведений ще у 12 столітті. Він вважається національною гордістю Камбоджі і з 1863 року навіть зображений на прапорі країни.

Парфенон, Греція

Парфенон, Акрополь
Парфенон, Акрополь
Фото: Shutterstock

Найбільш культові споруди афінського Акрополя, включаючи Парфенон, були збудовані ще у 5 столітті до нашої ери. До наших днів Акрополь та інші шедеври древньогрецької архітектури прийшли однотонно-світлими. Але насправді греки античності дуже любили яскраві відтінки. Тому в період розквіту храми Акрополя були покриті різнокольоровими фресками і ліпниною, а потім під дією сонця, вітру і та інших природних факторів фарба просто вицвіла.

Палац Потала, Китай

Палац Потала
Палац Потала
Фото: Shutterstock

Ая-Софія, Туреччина

Ая-Софія
Ая-Софія
Фото: Shutterstock

Софійський собор, також Ая-Софія в Константинополі — мечеть, одна з найвеличніших пам'яток візантійської архітектури, що збереглися донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула. Нещодавно влада Туреччина дозволила повернути храм у розпорядження мусульманської церкви. Але туристам будуть дозволяти відвідувати мечеть у певний час.

Бонус: Біг Бен, Велика Британія

Біг Бен
Біг Бен
Фото: Shutterstock

Біг-Бен - це прізвисько як гігантського годинника, так і годинникової вежі, розташованих у північній частині Вестмінстерського палацу.

Можливо, це не найпрекрасніша будівля світу. Але точно одна із найвідоміших. І після закінчення карантину у вас буде можливість одними з перших побачити цю легендарну вежу з годинником після реконструкції, яка тривала ще з 2017 року. Повністю відновні роботи обіцяють завершити до початку 2021 року.

Наш світ настільки великий і прекрасний, що обмежити його красу якимись рейтингами неможливо. Тому "Дивогляд" бажає вам якомога більше подорожувати і насолоджуватися творіннями людства і природи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше