Всесвітній день котів - топ маловідомих фактів про "пухнастих вусатиків"

1 березня відзначається Всесвітній день котів. Редакція 5.UA підготувала відео з маловідомими фактами про цих кумедних створінь

Перший день весни – особливий період для кішок, так як цього дня люди вшановують своїх пухнастих улюбленців. Коти стали настільки популярними, що про них навіть є спеціальна наука – фелінологія, яка твердить, що ці милі створіння є надзвичайно розумними, перевершуючи навіть собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.

А згідно статистики, вони є найпопулярнішими домашніми тваринами в усьому світі. Вважається, що понад 80% людей мають домашніх тварин, і біля 50% віддає перевагу котам. На даний час, у світі налічується близько 600 млн домашніх кішок, виведено близько 200 порід, від довгошерстих (перська кішка) до позбавлених шерсті (сфінкси). Крім того, що ці тварини дуже милі та граційні, американські вчені ще довели, що вони лікують людей від деяких хвороб, і можуть попередити захворювання серця. Так, за статистикою, власники котів у будинку на 40% рідше мають проблеми з серцем.

Коти є чудовими мисливцями. Як показали дослідження, в яких спостерігали як за домашніми, так і за бродячими тваринами, в середньому один кіт протягом року ловить 57 дрібних тварин.

Всесвітній день котів – це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.

Топ 5 невідомих фактів про котів:

Дивіться фотогалерею за темою:

Як виглядає найбільший кіт України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Досі не вірить у перемогу": чемпіон Олімпіади-2018, фристайліст Абраменко повернувся до України
Наступний матеріал
"З війни – у бізнес": історія гранатометника, що на півдорозі до власної мережі кафе