Апокаліпсис fishki.net

"Годинник судного дня" перевели через заяви Трампа: До кінця світу залишилося 2,5 хвилини

Невтішний прогноз вчених спричинили декілька чинників, зокрема – і заяви Дональда Трампа щодо ядерної зброї і кліматичних змін

До кінця світу залишилося 2,5 хвилини. Такий час тепер показує так званий "Годинник судного дня". Його веде американське видання "Бюлетень учених-ядерників", нагадує "5 канал".

Як відомо, стрілки годинника переводять після консультацій із провідними науковцями, зокрема і лауреатами Нобелівської премії. Цього року "Годинник судного дня" перевели на 30 секунд ближче до "ядерної півночі".

Зазначимо, що невтішний прогноз вчених спричинили декілька чинників. Зокрема, заяви новообраного президента США Дональда Трампа щодо ядерної зброї і кліматичних змін.

"Перша причина переведення годинника – недбалі і безтурботні висловлювання щодо ядерної зброї і ядерних загроз, які ми чуємо по всій планеті. А надто – у США під час президентської кампанії. А друга причина – це дедалі більша зневага до наукової експертизи, яка надзвичайно потрібна, коли йдеться про реагування на глобальні виклики. Наприклад, кліматичні зміни", – пояснює виконавчий директор і видавець "Бюлетеня вчених-ядерників" Рейчел Бронсон.

Найближчий час до апокаліпсису "Годинник судного дня" показував 1953 року. Тоді СРСР і США випробували водневі бомби.

Повідомляється також, що востаннє годинник переводили 2015 року – на дві хвилини вперед: з п'яти до трьох хвилин до півночі. Так вчені відреагували на відсутність прогресу у боротьбі із кліматичними змінами та поширенням ядерної зброї.

 

Попередній матеріал
Зубко пояснив, куди підуть 5,7 млн євро, задекларовані в меморандумі з Естонією
Наступний матеріал
Луценко повідомив про несподівані висновки слідства у справі стрілянини у Княжичах
Loading...

Китай розмістив ядерну балістичну зброю на кордоні з Росією – державні ЗМІ КНР

Американські ВПС відреагували на провокацію російських ядерних бомбардувальників Ту-95 біля Японії

У Трампа пояснили заяву про розширення ядерного потенціалу США