Радио Свобода

Місто, яке пережило блокаду: у Санкт-Петербурзі пройшли пікети проти знищення "санкційних" продуктів

Громадські активісти вийшли з плакатами на Невський проспект у Санкт-Петербурзі.

Як повідомляє "Голос Америки", у суботу, 8 серпня, коаліція "Демократичний Петербург" організувала в місті серію одиночних пікетів на знак протесту проти знищення так званих "санкційних" продуктів харчування.

Пікетники вишикувалися на початку Невського проспекту на парному його боці. Такий вибір був зумовлений тим, що на фасаді будинку № 14 зберігся напис: "Громадяни! Під час артобстрілу цей бік вулиці найбільш НЕБЕЗПЕЧНИЙ". Під написом прикріплена мармурова табличка: "У пам'ять про героїзм і мужність ленінградців у дні 900-денної блокади збережений цей напис".

Блокадна тема була присутня і на багатьох плакатах, які тримали в руках пікетувальники.

Ось деякі з них: "Указ Путіна про знищення заборонених до ввезення в Росію сільгосптоварів - неповага до пам'яті жертв блокадного голоду", "Знищення продуктів - гріх і ганьба в місті, що пережив блокаду". Були також плакати з фотографіями блокадної пайки, покладеної на хлібну картку.

Як повідомляв 5.ua, 6 серпня, російська влада почала масово знищувати "санкційні" продукти. Їх спалюють, чавлять катками і закопують, але при цьому передавати їжу дитбудинкам чи нужденним влада категорично відмовляється. За перший день було знищено різними способами 290 тонн продовольства, ввезеного у країну в обхід ембарго. 

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
За рекомендацією Одеської ОДА російського співака Стаса П'єху не пустили в Україну
Наступний матеріал
Бойовики обстріляли українські позиції з танків та важких гаубиць у секторі "Б"