georgia-news.org

Підписання союзного договору між Росією і окупованою Південною Осетією зірвано з невідомих причин

  Делегація осетинських сепаратистів дізналась про скасування урочистого підписання лише прибувши до Москви. Російське МЗС вочевидь теж було не в курсі змін, оскільки прокоментувати подію не змогло ніяк.

  Про це пише російська газета "Взгляд".

  Журналісти кажуть, що заплановане на 11 березня підписання договору про союз між Росією і Південною Осетією наразі відклали на невизначений термін. Це рішення Кремля стало несподіваним і майже скандальним: воно застало зненацька всіх, включаючи вже прибулу на церемонію до Москви делегацію з Цхінвалі, і навіть протокольний відділ МЗС РФ.

  Причини такого несподіваного рішення ніхто не береться коментувати. Наприклад, голова комітету з міжнародних справ південноосетинського "парламенту" Дмитро Тасоєв заявив журналістам, що "не володіє інформацією", хоча раніше активно брав участь і в обговореннях, і в підготовці нового договору. У МЗС Росії також не висловили бажання ділитися своїми міркуваннями, попросивши відправити запит, який розглядатимуть до трьох днів. "Взгляд" зазначає, що така поведінка зазвичай не притаманна дипломатам, що також свідчить про спонтанність усього, що відбувається.

  Частину осетинської делегації звістка застала у Владикавказі, а решту – вже в Москві. Такий поворот подій став шоком: перенесення (тим більше на невизначений термін) підписання такого роду документів всього за добу до години ікс – безпрецедентна подія.

  Жодних заяв про скасування урочистого укладення російсько-осетинського союзу не надходило. Це виглядає ще більш дивно після опублікування 5 березня на порталі державної правової інформації розпорядження Путіна "прийняти пропозицію уряду Російської Федерації про підписання договору між Російською Федерацією і Республікою Південна Осетія про союзництво і інтеграцію". Там же президент РФ вказує, що вважає "доцільним" підписати договір на вищому рівні.

  Нагадаємо, наразі Путін взагалі зник із публічного простору, а його речник Пєсков не може назвати дати, коли патрон з’явиться хоча б у телевізорі.

  Попередній матеріал
  РНБО на найближчому засіданні визначиться з керівниками військово-цивільних адміністрацій
  Наступний матеріал
  Мешканки Прикарпаття передали бійцям на Донбас 5 відер вареників
  Теги:

  Пєсков не зміг сказати, коли Путін з'явиться на публіці

  Очікувати від оточення Путіна палацового перевороту не варто – російський опозиціонер

  Політолог: Путін міг "зникнути", щоб перевірити відданість свого оточення

  Пєсков запевнив, що Путін зовсім не хворий