5.ua

Завтра на Майдані презентують маніфест громадських рухів [відео]

  28 днів стоїть Майдан. Тисячі людей постійно живуть у наметах та адміністративних будівлях на Хрещатику. Щоб їм було що їсти, пити, чим зігріватися – турбуються активісти громадських організацій та об’єднань громадян зі всієї України. На кухню Євромайдану щодня наїдки зносять. Найактивніше, кажуть, це роблять кияни та мешканці області.

  Ігор Адамишин, м. Біла Церква: «С базаров собирают. С базара кто-то раз – и потом привозят по очереди: колбаса, сыр, хлеб, печенье, сало. Каждый день».

  Аби небайдужі знали, яких саме харчів чи одягу не вистачає, активісти в інформаційному центрі розповсюджують дані в інтернеті та вивішують оголошення. Вони ж залучають до співпраці хостели та готелі, аби ті безкоштовно розселяли людей. У громадському секторі налагодили роботу з юристами, які безкоштовно допомагають затриманим.

  Тематичні акції біля адміністративних будівель та офісів можновладців та бізнесменів проводять члени партії Демократичний альянс. Це їхня частина революційних обов’язків.

  Ігор Андрійченко, член партії "Демократичний альянс": «Ми 9 днів займались акціями під Генпрокуратурою, апеляційним судом. Як результат – хлопців, яких незаконно затримали, їх відпустили. Ми намагаємось діяти, щоб підтримка Януковича не була такою суттєвою. Зараз він такий розслаблений, але Майдан має його напружувати, турбувати».

  Акції на колесах проводять автомобільні об’єднання. Рух «Спільна справа» забезпечує охорону наметового табору вночі. Студенти ж набирають волонтерів на кухню та у медичні бригади. Забезпеченням табору дровами, генераторами та обігрівачами займаються опозиційні партії. А на сцену для виступів лікарів, поетів, співаків, священиків запрошують столичні активісти.

  Ігор Луценко, активіст ГО «Збережи старий Київ»: «В нас не вистачає змістовних виступів. Політиків в нас – 200 чоловік опозиційних, кожен день, кожну годину хтось має виходити, я вважаю. Особливо вранці цього не вистачає, щоб люди розуміли, що ми тут не просто танцюємо, а щоб це було таким революційним процесом».  

  Представники громадських організацій кажуть – хочуть бути третьою стороною у можливих переговорах влади й опозиції. Тому формують свій представницький орган. І вже визначилися з вимогами до влади:

  Андрій Когут, член громадського сектору: «Звільнити всіх незаконно затриманих, друге – покарати винних у побитті людей. Відповідальність лежить і на міністрі внутрішніх справ. Повернути спецпідрозділи та інших службовців в місця їхньої постійної дислокації».

  Свій маніфест громадські рухи готуються презентувати завтра, 20 грудня.

  Дарія Феденко та Дмитро Демішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ВРУ постановила звільнити учасників Євромайдану від переслідування
  Наступний матеріал
  Азаров пояснив зупинку євроінтеграції: «неожиданно погода испортилась» [відео]