5.ua

За активістами Майдану наглядають до 1000 медиків-добровольців [відео]

  Вікторія Ванфаси, волонтерка (м.Київ): «Просять ліки: від кашлю щось. Це від шлунку, а де ж ці? В мене закінчились, по моєму».

  Льодяники від кашлю нині популярні на Євромайдані. Волонтерка Вікторія вже кілька разів до медпункту бігала – поповнювати запаси. Студентка з Києва – на акції з перших днів.

  Вікторія Ванфаси, волонтерка (м.Київ): «Я закінчувала курси медичні. то трохи знаю. На щастя, не було таких екстремальних ситуацій. Просто горло болить, десь насмарк, грип. Не страшне все».

  А цей лікар-анестезіолог і тяжко травмованих мітингувальників бачив. Під час штурмів євромістечка правоохоронцями – був у центрі подій.

  Володимир Севастьянов, лікар (Тернопільська обл.): «На Лютеранській був, там були травми. Небагато, але були: травми голови, ніг від гумового кийка або дубінки».

  Дві сотні лікарів, медичних сестер та волонтерів щодня чергують на Майдані Незалежності. У медпункті кажуть: хтось із колег приїжджає на вихідні, хтось спеціально відпустку на роботі оформлює. Стоматолог Микола з Чернівців у столиці – у відряджені. Розповідає: замість того, аби дивитися на пам’ятники – приїхав на Євромайдан.

  Микола Ішков, лікар (м.Чернівці): «Люди – йдеш, даєш їм ліки – кажуть: якби до нас державна медицина так дбала. Я кажу – рєбята, так буде».

  Журналіст: «Дивуються?»

  Микола Ішков, лікар (м.Чернівці): «Так. А треба, щоб дбала, треба так, щоб все було якось по-людськи».

  За даними лікарів у центральному штабі євромістечка, за 27 днів мітингу до лікарень з різними травмами потрапили 600 активістів. Майже всім їм першу допомогу надавали саме мобільні бригади активістів. Ліками вони забезпечені завдяки небайдужим. Одні – жертвують гроші, інші – приносять медикаменти. Як от Дарина: на ліки для активістів вона вже витратила півтисячі гривень. 

  Дарина, киянка: «Я не маю змоги стояти на Майдані через роботу, але хочу хоч якось допомогти тим людям, які розділяють мою громадянську позицію». 

  Марина Гетьман, волонтерка (м.Київ): «Це для мене є досвід, виховання власного характеру, щастя активної діяльності і висловлення любові до своєї батьківщини».

  Останні дні у центрі столиці – спокійно. Тож медики більше переймаються людьми з високим тиском.

  Журналіст: «А що ж ви у 72 роки на Майдані?»

  Літній чоловік: «А я ж был на том Майдане. Юля – Жанна д’Арк украинской революции. Сейчас она сидит. Моя главная задача – заменить местами: Юлю – в Германию, Януковича – на место Юли и чтоб Кличко ему массаж делал». 

  Марія Пагута, лікар (м.Київ): «Не обнімали, бо нас не дозволяє професійний обов’язок. Але висловлювали подяку».

  Ігор, активіст (м.Запоріжжя): «Спим на улице и не болеем. Спасибо им, без них мы – никуда».

  Дарія Феденко та Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Клюєв не захотів прийняти подарунок від Майдану – «криваву йолку» [відео]
  Наступний матеріал
  Одеські міліціонери викрили підпільний конвертаційний центр [відео]