5.ua

Євромайдан скаржиться на утиски міліції і готується до рекорду [відео]

  Окрім того, наголошують: попри ухвалення закону про звільнення від кримінальної відповідальності людей, які долучалися до акцій із 22 жовтня – правоохоронці й надалі продовжують складати адмінпротоколи. Тому закликають усіх побитих спецпризначенцями у ніч проти 30 листопада звертатися до штабу у Будинку профспілок.

  Олександр Нікітін, координатор громадської робочої групи  з розслідування побиття студентів 30.11.2013: «Міліція продовжує знову якимось чином складати адміністративні протоколи та вважає цих людей, як уже тут говорилося, хуліганами. З одного боку – ми маємо статус потерпілих, а з іншого боку – ми маємо факт того, що міліція вчиняє спроби визнати таких людей все-таки винними. Вбачається, що міліція перешкоджає своїми діями розслідуванню – вона залякує потерпілих осіб та свідків».

  Тим часом, на Майдані готуються потрапити до книги рекордів Гіннеса. У Новорічну ніч запланували наймасовіше виконання гімну України. Очікують, що одночасно за 10 хвилин до півночі заспівати «Ще не вмерла України» зійдуться понад 130 тисяч людей. Щоби порахувати учасників – організатори розіб’ють головну площу країни на квадрати. Організатори закликають людей приносити із собою ліхтарики та вмикати підсвічення на мобільних телефонах, щоби полегшити підрахунок учасників. Ораганізатори переконані: зі встановленням рекорду проблем не буде, адже під час виступу «Океану Ельзи» на Майдані зібралися 114 тисяч людей.

  Руслана Лижичко, співачка: «Були люди, які запиталися мене – якщо ми не зберемося? Я сказала, що це малоймовірно тому, що велика кількість все-таки на Майдані кожної неділі весь цей час збиралася і єдине, що ми не здогадалися тоді це зафіксувати».

  Максим Сагдієв, експерт книги рекордів України: «Розбито на 50 секторів, кожен сектор має свою площу, ми будемо вводити коефіцієнт заповнюваності – це мінус палатки, мінус барикади, мінус дерева – і будем, завдяки фото-відео фіксації, буде визнана щільність людей на квадратний метр. І помноження – і ми будемо мати, скільки людей у цьому квадраті».

  Попередній матеріал
  Азаров вважає, що Путін допомагає Україні у євроінтеграції
  Наступний матеріал
  В Росії встановили особу одного із терористів-смертників (оновлено)