5.ua

Євромайдан: 23 ніч [відео]

  Чергова революційна ніч минула весело та спокійно. Активісти облаштовували наметове містечко, обороняли барикади та співали пісень. Між тим зовсім поруч з Євромайданом почали зводити сцену для альтернативного мітингу. Докладніше про нічний Майдан - репортаж Олександра Аргата. 

  Сніг на Євромайдані вже скінчився. Але барикади продовжують укріплювати. За стінами цієї фортеці оборонці тренуються протистояти натиску.

  Охорона пильнує аби на територію не проходили нетверезі та з небезпечними предметами.

  Учасник мітингу: «Вот нашли человека с ножом».

  Серед ночі до Євромайдану підходить двадцять чоловіків схожих на безхатченків. Виявилося - не з Києва, а з Миколаєва. Розповіли, сюди їх з притулку силою привезла міліція і кинула на призволяще.

  Учасник мітингу: «С утра милиция была. Думали они нас фотографировать, отпечатки пальцев скатывать, всё такое. Ну проверка милицейская. Оказывается - всё наоборот. Не спрашивая ни желания, хотишь-не хотишь...всё, садись в автобус и поехали, всё. И привезли сюда, всё. А здесь бросили. Вот мы стоим 20 человек, не знаем, что делать. Как добраться до Николаева»?

  Учасник мітингу: «Там стоял милицейский, проспект Мира 2, ну милицейский этот воронок стоял. Я б в жизни не дошёл. Я тока зашёл туда всё, говорю где тут начальник ваш, директор. А мне говорят, всё ты уже отсюда не выйдешь».

  Таких гостей на Євромайдані хоч і не чекали, але в біді не кинули.

  Євромайданівець: «Ми їх погодували, зараз одінуть їх, дали шкарпетки рукавиці, зараз принесуть одяг теплий. І напевне треба учасникам Майдану відправити їх назад додому. Я думаю, що можливість така є, щоб просто їх відправити додому в Миколаїв і все».

  Цієї ночі на Майдані було особливо багато людей. Навіть міліція нарахувала 13 тисяч. Цілу ніч - концерт українських гуртів, щогодини традиційне виконання гімну і молитви за Україну.

  Мітингувальники вигукують: «Майдан! Майдан!»

  А це перехожі агітують йти на головну сцену Євромайдану оркестр, що зібрався із незнайомих до того між собою людей на Хрещатику. Серед ночі вони розважають майданівців піснями відомими і не дуже. Ті підспівують.

  Спецпризначенці цієї ночі спокій Майдану не порушували. Натомість зранку біля Євромайдану стали облаштовуватися нові сусіди. На Європейській площі почали встановлювати ще одну сцену. На вихідні Партія регіонів звозить до столиці прихильників курсу Президента. 

  Олександр Аргат, Андрій Ковальов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  На народне віче скликає опозиція у неділю, 15 грудня [відео]
  Наступний матеріал
  Арбузов: Україна продовжує вести переговори з ЄС щодо підписання асоціації [відео]