5.ua

Який тип людей найчастіше зустрічається серед учасників Євромайдану [відео]

   

  Зігріваючий чай із рук фінансиста приватної столичної компанії куштують євроактивісти. Світлана взяла відпустку, щоб записатися у волонтери. Тепер по 12 годин бігає Майданом із тацею.

  Світлана Воробей, фінансист (м. Київ): «Це важко. Всім тут важко, а волонтерів тут багато просто треба їм казати, що вони потрібні». 

  А цей парубок із Миколаєва. Вночі стоїть на барикадах, а вдень допомагає на кухні Євромайдану, прибирає в наметі. Там разом живуть близько 200 людей із Миколаївської та Донецької областей.

  Андрій Купріян, завгосп (м. Миколаїв): «Приехал я сюда ни за какую партию, ни за «Батькивщину», «УДАР», ни за Тягнибока, а приехал за людей которые получили дубиналом от «Беркута». Я представил, что их месте могла бы быть моя сестра, я не знаю, чтобы я сделал тогда».

  Євгенія Кальмус, лікарка (м .Дніпропетровськ): «Я працюю у реанімації новонароджених у дитячій лікарні».

  Між змінами - на Майдан приїжджає Євгенія з Дніпропетровська. Бо, каже, хоче, щоби державна медицина стала іншою. Аби лікарі отримували гідну зарплату й пацієнти їх поважали.

  Євгенія Кальмус, лікарка (м. Дніпропетровськ): «У лікарів нема відносин,- ви повинні мені щось заплатити і в пацієнтів, що ви мені щось повинні. тут всі з’єднались, об’єднались для однієї справи і тут інші відносини».

  Олександр Ляпкало, аналітик дослідницького центру «Імідж-Контроль»: «42-а відсотки учасників акції це є працівники підприємств державної форми власності та бюджетними».

  На Євромайдані протестують ті, хто раніше не виходив на подібні акції, - констатує соціолог. Каже: 38 відсотків із них приїхали із Західних областей, 29-ть з Півдня і Сходу і 26 відсотків з Центру і Півночі країни. Мешканці Донбасу й Криму становлять 7 відсотків від загальної кількості мешканців євромістечка.

  Олександр Ляпкало, аналітик дослідницького центру «Імідж-Контроль»: «Це свідчить, що в державному секторі, який фінансується з бюджету. ... це виходить до певної міри бунт людей, які залежать від бюджету. це їхнє невдоволення».

  На Майдані переважають люди з вищою освітою, що працюють на промислових підприємствах, та студенти.

  Артем Кащенко, студент (м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл.): «Большинство преподавателей подерживают Евромайдан. Мы делимся впечатлениями, историями интересными».

  Журналіст, «5 канал»: «А ви не переживаєте, що поки ви тут, родині ж треба комусь заробляти?»

  Андріан Хмура, працівник млину (Тернопільська обл.): «Так, але будемо стояти тут до кінця і тоді будемо більше заробляти».

  Євген Паляничко, студент (Німеччина): «Я інженер до медицини не маю ніякого відношення».

  99,8 відсотків активістів приїхали на майдан за власною ініціативою, - свідчить дослідження. Решта - два десятих відсотка - це закликані партіями.

  Євген Паляничко, студент (Німеччина): «Я дивився всі трансляції майже місяць. Нормально не міг навчатись після того, як побили людей на Майдані. У п’ятницю ліг спати, все було прекрасно – Руслана співала зі студентами гімн, а у суботу просинаєшся і начеб-то якесь НКВД побили студентів».

  Марина Соченко, викладачка академії мистецтв (м. Київ): «Після майдану я зрозуміла, що у мене є народ, як казала Ліна Костенко: якщо у людини є народ, тоді вона вже людина».

  Дар’я Феденко та Дмитро Демішев, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Азаров: Україна активно користується статусом спостерігача на саміті ЄвразЕС [відео]
  Наступний матеріал
  Київська влада оцінює збитки завдані євромайданівцями будівлі КМДА у 3 млн грн
  Теги: