5.ua

У Вінниці встановили революційну ялинку [відео]

  Євроялинку встановили і на вінницькому Євромайдані. Над макетом упродовж трьох годин працювали п’ятеро активістів. Нині – готовий дерев’яний каркас, прикрашений національною символікою та революційними гаслами. Заввишки ялинка 3 метри, ширина каркаса – півтора. Активісти кажуть: збираються зміцнювати його металевими конструкціями, аби ялинку не знесло вітром. А оздобити її може кожен охочий. 

  Світлана Біляк, активістка вінницького Євромайдану: «Ідея взагалі виникла з того, щоб люди, які проходять повз і проїжджають транспортом, вони мають бачити, що майдан вінницький все-таки живе. І так є, і ми є тут цілодобово, але нема такого символу. І ми вирішили таким от чином показати вінничанам, що тут також є цей рух».

  Вінничани: «А як без такої ялинки? Тільки на верх треба посадити щось. У Києві тоже, кажуть, що є така ялинка, але верхушки нема. Когось би посадити туда замість зірки».

  Вінничани: «Вона символізує київський Майдан, вона, як, є провідником до київського Майдану, тобто, щоб тут буда така ж сама атмосфера, як і на київському Майдані».

  Поряд із євроялинкою, довкола фонтана – близько сотні Дідів Морозів і Снігуроньок вітали вінничан із Новим роком та водили хороводи. Потому – взялися за руки і пішли центральною вулицею. Згодом – пересіли на громадський транспорт. Кататимуться, кажуть, аж до ночі, щоби привітати якнайбільше вінничан та гостей міста.

  Дід Мороз: «Ми вирішили не втрачати традиції, а й наділ приносити людям святковий настрій і вітати людей з Новим роком».

  Вінничани: «Діти звертають на це увагу, дитина задоволена і посміхається, і я думаю, це саме головне».

  Вінничани: «Акція нам дуже сподобалась, дуже кольорове представлення Дідів Морозів та Снігуроньок. Взагалі, дуже цікаво».

  Такі новорічні віншування стали в обласному центрі традицією. Цього року їх влаштували вже вп'яте.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Посольство США віршами привітало українців з святами
  Наступний матеріал
  Російське судно «Академік Шокальський» – 6-й день у крижаному полоні
  Теги: