5.ua

У регіонах – хвиля репресій проти учасників протестів [відео]

  СУМИ

  Сумчани прийшли на прийом до народного депутата-опозиціонера. Володимир Шульга якраз запросив їх до чаювання. Так розповідає про перебіг подій один з місцевих журналістів. За його словами, до кабінету увірвались понад сто силовиків, звинувативши присутніх у захопленні адміністрації. 

  Євген Положій, журналіст: «В шоломах з кийками, почали бити людей, виганяти, ганяти їх по площі. Чому – незрозуміло. Люди нічого незаконного не робили, на штурм не йшли, кому потрібна та ОДА!»

  ЧЕРКАСИ

  У той час, коли у Сумах зачищають будівлю ОДА, колона київських автомайданівців приїздить до Черкас – на підмогу місцевим євромайданівцям. Гуртом пішли штурмом на обладміністрацію.

  На штурм активістів міліція відповідає водою та кийками. Згодом з’являються беркутівці.

  Олексій Гриценко, активіст Автомайдану: «Під’їхали до обладміністрації. Вийшли кілька депутатів. Там сиділи хлопці якісь в касках і почали поливати водою. У відповідь їм посипалися сніжки».

  У Запоріжжі цієї ночі не спали працівники прокуратури. Розпочали досудове розслідування за фактом замаху на захоплення місцевої ОДА. Після розгону мітингувальників – 3 десятки активістів затримали.

  Андрій, батько затриманого: «Мне сказали тоже, сын – в райотделе, 23 года. Ну, он тоже журналист, решил сам поснимать, во-первых. Ну, правда он стоял с флагом Украины на удочке, самой высокой. И при разгоне Майдана – забрали. Просто он стоял почти возле «Интуриста», ну а там забирали всех. Гоняли, и дубинками».

  ДНІПРОПЕТРОВСЬК

  Володимир Пудовський, адвокат: «Крайне удивительно, что за 5 часов моему подзащитному хотят выбрать меру пресечения».

  Адвокат дивується, як поспіхом суд взявся обирати міру запобіжного захисту його підзахисному. Останнього затримали разом з ще кількома десятками дніпропетровців під ОДА. Їм інкримінують участь у масових заворушеннях, непокорі міліції та захопленні держустанови. 

  Попередній матеріал
  Активісти не пустили міліцію до Мін’юсту і не злякались погроз
  Наступний матеріал
  В Донецьку під наглядом міліції побились дві групи «тітушок» [відео]
  Теги: