5.ua

Суд відпустив 4 активістів затриманих на Банковій та КМДА [відео]

  Чотирьох активістів, затриманих за сутички біля Кабміну 24-го листопада та 1 грудня на Банковій, відпустив Апеляційний суд столиці. Відтак, Олександру Остащенку та Віктору Радченку змінили запобіжний захід з двомісячного утримання за гратами на особисте зобов'язання. Тобто мітингувальники пообіцяли перебувати за місцем реєстрації.

  А ось Віталію Благородному присудили цілодобовий домашній арешт. Депутати-свободівці назвали це надто суворим вердиктом. Адже той - єдиний годувальник у родині. На домашній арешт змінили запобіжний захід і Олегу Матяшу, але йому вдень дозволено виходити на вулицю. Однак, вночі мусить перебувати вдома. Нагадаємо, після того, як Президент Віктор Янукович пообіцяв попросити Генпрокурора пом'якшити запобіжний захід щодо деяких активістів, апеляційна Феміда пішла на поступки.

  Завтра ж Апеляційний суд розглядатиме справу фотографа з Дніпропетровська Валерія Гарагуци, якому закидають організацію штурму Адміністрації президента 1 грудня. Пом’якшення йому запобіжного заходу підтримує прокуратура столиці.

  Марина Остащенко, дружина Олексадна Остащенка: «З одного боку, звичайно, я дуже рада, але з іншого, я розумію, що це мало статися ще на минулому засіданні, й на жаль, він стільки днів провів під вартою. І що це не кінець теж засмучує, тому що має бути не так. Людина не винна і вона має бути повністю виправдана».

  Яна Соболевська, речниця прокуратури Києва: «Ці особи не представляють наразі загрози для суспільства, встановлено їх роль у цих масових заворушеннях, тобто вона була менш активною, ніж інших, яким не зменшено міру запобіжного заходу. Зважаючи на ці чинники, прокуратура підтримала позицію про пом’якшення міри запобіжного заходу».

  Попередній матеріал
  ЄС готовий надати фінансову підтримку Україні [відео]
  Наступний матеріал
  Міліція стягує сили до Києва [відео]