5.ua

Студенти київських вузів вийшли на акцію солідарності з репресованими та побитими під час Євромайдану колегами [відео]

   

  Вони - студенти київських вишів, і вони хочуть щоб припинили переслідування їхніх колег, які стали жертвами жорстокого розгону Євромайдану 30 листопада. Нині спудеї проходять у кримінальних справах в якості свідків, але побоюються, що стануть обвинувачуваними. Відтак на акцію протесту до парку Шевченка сьогодні прийшли близько тисячі студентів.

  Іван Кролько, організатор акції: «Вперше в історії незалежної України, коли так масово порушуються кримінальні справи, коли кожного дня нові-нові, і безневинні люди опиняються під дулом цієї репресивної машини».

  Вікторія Старченко, студентка інституту журналістики Університету ім. Тараса Шевченка: «Мені страшно від того, що таке відбувається. Коли я розумію, що із такими, як я людьми, просто за те, що вони висловлюють свою думку, їх починають бити і незаконно заарештовувати, мені стає просто страшно».

  Від парку Шевченка колона вирушає до Міністерства внутрішніх справ. На вулиці Богомольця дорогу їм перекриває загін внутрішніх військ. Студенти солдатів - обійшли.

  Біля прохідної МВС учасники акції організували флеш-моб, який символізував затримання Беркутом і всеукраїнську студентську солідарність.

  Ніхто із представників МВС до студентів так і не вийшов. Натомість головний вхід до міністерства заблокував загін міліції. Спудеї обіцяють не припиняти тиск на владу. А 10 грудня вони проголосили Днем студентської солідарності України.

  Дмитро Мороз, Олексій Іванченков, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У ГПУ допитали Яценюка
  Наступний матеріал
  Симоненко пообіцяв притягти до кримінальної відповідальності причетних до руйнування пам’ятника Леніну в Києві
  Теги: