5.ua

Столичні студенти оголосили страйк і долучилися до Євромайдану [відео]

   

  Це - студенти Києво-Могилянської академії голосують - за те, аби долучитися до загальнонаціонального страйку. До кінця тижня замість пар ходитимуть на Майдан.

  Скільки вони готові пожертвувати заради цього своїх часів, своїх пар, своїх незданих семінарів - це вже інша справа, головне що вони з нами. Страйкують лише студенти, адміністрація і викладачі вишу - працюватимуть. Але з ними, кажуть, домовилися – «хвости» здаватимуть пізніше. Вибір спудеїв вітає і президент Могилянки.

  Сергій Квіт, президент Києво-Могилянської академії: «Я прошу пам’ятати вас, що ви могилянці, будьте організовані, будьте прикладом для інших. і я впевнений, що ми переможемо!»

  Показувати приклад іншим - йдуть прямо зараз

  Студенти: «Музичні інструменти ось можемо продемонструвати - це шумова окраса буде нашої ходи ми зараз йдемо закликати  студентів КНУ долучатися до студентського страйку».

  Там - уже чекають. Шевченківців трохи менше, ніж могилянців. Але до Євромайдану підготувалися і вони: філологи креативлять на різних мовах, історики - з датами.

  Перший студент: «На французькій, на німецькій, на польській, навіть на грецькій написано "Україна це Європа"».

  Другий студент: «Це дата студентської революції у Франції, коли мільйон студентів вийшли на вулиці разом із профспілками за парад свободи і після цього де Голь пішов у відставку».

  Євровибір студентів схвалили не на всіх факультетах. Із одних пар відпустили, на інших - чекають.

  Олександр Шевченко, професор КНУ ім. Шевченка: «Не тільки студенти, а й викладачі хочуть мати європейську країну хід до Європи це є величезний прогрес».

  Студентка: «От зараз наша дівчинка ішла із філології у жовтий корпус, вона хотіла просто роздрукувати для нас листівки, але там охорона почала кричати - чому ти в прапорі зайшла, зніми будь ласка це, ми тебе не пустимо».  

  Щойно могилянці дійшли до червоного корпусу університету імені Шевченка - навколо пам’ятника Кобзарю стало затісно

  Це вже студенти зі Львова.

  Студент: «Приїхали сьогодні зранку. Збираємось ось зараз підтримаємо студентів київських, потім збираємося на Майдан.  Ми їхали поїздом, у поїзді не було ніяких перевірок».

  А от студентів, які їхали до Києва автобусом, зупиняли не один раз і без пояснень. 

  Студент: «Перший раз, коли ми мали виїхати, нас тримали десь годину, не віддавали права у водія забрали, сиділи в машині, ніяк це не коментували і потім вже через дві години зупинили десь у Гамаліївці».

  Із парку Шевченка кілька тисяч студентів рушили до Майдану. Синьо-жовта колона простяглася на кількасот метрів - вулицею Володимирською, бульваром Шевченка, Хрещатиком і аж до головної площі столиці. Цю ходу студенти називають лише репетицією головного загальнонаціонального страйку, який запланували уже на завтра. На нього з’їдуться понад 10 тисяч студентів.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Друга міжнародна бієнале сучасного мистецтва «Арсеналє-2014» відбудеться у Києві восени наступного року
  Наступний матеріал
  Янукович має намір підняти питання про проведення тристоронніх консультацій Україна-Росія-ЄС на саміті «Східного партнерства»
  Теги: