СБУ відкриває кримінальні справи проти активістів Євромайдану

  Активістів Євромайдану викликають на допит до СБУ. Зокрема, тепер у стінах Служби безпеки перебуває громадський активіст Олександр Данилюк.

  За словами мітингувальника, проти нього відкрито кримінальне провадження за фактом закликів до повалення конституційного ладу. Про який саме випадок йдеться – Данилюк не знає. Свій виклик на допит розцінює, як політичне переслідування.

  Олександр Данилюк, активіст Євромайдану: «Я не вважаю, що у нас на сьогоднішній день режим Януковича уособлює конституційний лад, це узурпаторський режим і насправді заклики до його повалення є закликами відновлення. Приємно, що нарешті цим займається політична поліція, а не звичайні мєнти».

  Протестувальниця: «Он делает революцию нравственную скорее, а если СБУ не знают, чем им заниматься, но я могу подсказать».

  Протестувальник: «Я вважаю, що зараз є дуже важливим підтримувати усіх політв’язнів, які опинилися в лабетах, я думаю, це не менш важливо, ніж просто стояти на Майдані».

  Олександра Данилюка сьогодні з СБУ випустили, але кримінальну справу порушили. Як пише Данилюк у своєму профілі в мережі «Фейсбук»: «Справа порушена за ч.1 ст.109 Кримінального кодексу: не заклики, як я передбачав, а дії, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. СБУ офіційно визнала, що у нас в країні революція».

  Попередній матеріал
  Українського екс-дипломата не пустили до ЄС (оновлено) [відео]
  Наступний матеріал
  Світові ЗМІ продовжують обговорювати події в Україні
  Теги: